Wpis z mikrobloga

Potrafi ktoś wyjaśnić "fenomen" polegający na tym, że znaczna większość lekarzy pracujących w LuxMed ma tak fatalne opinie?!?

Nie jest to kwestia tylko opinii w internecie ale również moje i żony spostrzeżenie. Szukamy teraz "na szybko" w miarę dobrego ginekologa żeby wystawił tylko zaświadczenie o ciąży dla pracodawcy i jak patrzę na ich profile to nie bardzo wiem co o tym myśleć - biorą ich z łapanki czy... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#luxmed #sluzbazdrowia #medycyna #ciaza #warszawa #lekarze
  • 66
  • Odpowiedz
@czukczuk Twój cytat: Szukamy teraz "na szybko" w miarę dobrego ginekologa żeby wystawił tylko zaświadczenie o ciąży dla pracodawcy

To lekarz decyduje. Z całym szacunkiem ale ciąża to nie choroba.
  • Odpowiedz
@czukczuk niestety enelmed jak i luxmed to takie Biedronki jeśli chodzi o leczenie. Zwykle bardzo słabi lekarze ale dobre wyposażenie. Ja ich używam głównie do rezonansu który mam w pakiecie.
  • Odpowiedz
@pablosik: Podam ci kilka argumentów. Pierwszy jest taki, że terminy do lekarza prowadzące są bardzo długie, żona pracuje w przedszkolu. Poprzednie ciąże traciła a udana była zagrożona. Może twoim zdaniem kobiety mające trudności z zajściem powinno się sterylizować? Wiesz jak w przedszkolu zachowują się niepełnosprawne intelektualnie dzieci? Kopią, biją, gryzą..

Fajnie się gada z perspektywy wykopka, że "ciąża to nie choroba" nie znając zagadnienia. Wspomniałem tylko o ocenach lekarzy a nie
  • Odpowiedz
@pablosik: ja piernicze.
A Ty wiesz, ze zaswiadczenie o ciazy to dokument pisemnie potwierdzajacy ciaze i na jego podstawie nie idzie sie na zwolnenie?
Pytanie tez do @rdza, @paweo, @wczoraj, @delnaja.

Czesto wymagane jest u innych lekarzy, chocby dentysty, dermatologa, w przypadku roznych zabiegow itd.
Tak samo pracodawca moze żądac potwierdzenia informacji o ciazy, np w sytuacji, gdy kobieta pracuje w jakichs szczegolnych warunkach i prosi o
  • Odpowiedz
@czukczuk: mysle, ze opinie moga byc tylko wskazowka. Korzystalem kilka razy z luxmedu i wszystko dzialalo bardzo dobrze. Pamietaj, opinie zazwyczaj sa skrajne, a jeszcze czesciej publikowane sa tylko te zle. Ludzie, zwlaszcza w Warszawie sa malo cierpliwi, roszczeniowi (oczywiscie nie wszyscy) i potrafia wystawic zla ocene za cala wizyte bo im sie o kwadrans przesunel.
  • Odpowiedz
@wczoraj: wiesz, generalnie lata mi to i powiewa.
ale jednak nieco irytujace sa takie glupie teksty jak ten wyzej czy "ciaza to nie choroba". No nie choroba, ale nikomu nie zycze kilku miesiecy mdlosci i ciaglych wymiotow. Jak leci bezobojawowo, to spoko, gorzej, jak jednak milo nie jest.
Fakt, ze niektore laski naciagają i dzien po zapłodnieniu by poszły na zwolnienie (w sumie mnie sie kilka osob nieco dziwiło, że wrocilam
  • Odpowiedz
Fakt, ze niektore laski naciagają i dzien po zapłodnieniu by poszły na zwolnienie (w sumie mnie sie kilka osob nieco dziwiło, że wrocilam do pracy, jak mi sie polepszyło),, ale sa przypadki, że niestety od dośc wczesnego etapu jest niewesolo.


@agaja: O pierwszą ciążę staraliśmy się trzy lata - w międzyczasie kilka poronień. Potem ciąża zagrożona prowadzona na lekach i prawie 8 miesięcy w domu - dziecko na szczęście zdrowe bez
  • Odpowiedz
Dwa albo trzy tygodnie temu autystyczny pięcioletni chłopiec w przedszkolu


@czukczuk: jak zona pracuje w przedszkolu, to zastanowcie sie tez pod innym katem - przedszkole to jednak siedlisko zarazkow. Znajomą, kktóra rowniez pracuje w takim miejscu, lekarka od razu wysłała na zwolnienie mimo protestów - uznała, że maluchy moga ja pozarazac roznym dziadostwem i nie zgadza się na takie ryzyko...
  • Odpowiedz
@agaja: Dlatego na razie chcemy na szybko zaświadczenie żeby pracodawca odsunął ją chociaż od chorych i agresywnych dzieci a dalej będzie decydowała bardzo dobra ginekolog, która prowadziła pierwszą ciążę - tylko termin do niej jest dopiero na połowę lipca - chociaż tutaj też się zastanawiamy czy warto tyle czekać :(
  • Odpowiedz
luxmed to takie Biedronki jeśli chodzi o leczenie.


@blubi_su: może w WWA, w Łodzi LuxMed jest super, za to większego dziadostwa niż medicover to ze świecą szukać
  • Odpowiedz
@camelopardalis: ja jak bylam sie zapisac, to zazadano ode mnie zaswiadczenia, ze jestem w ciazy i ze lekarz prowadzacy zezwala na leczenie stomatologiczne.
Po co dokladnie, to dzwon do kliniki uniwersyteckiej w Krakowie, pewno Ci wyjasnia wszystko :)
  • Odpowiedz
@czukczuk ja tam korzystam z LM i nigdy nie narzekałam. Internista, dermatolog, ginekolog. Wszystko od ręki i bardzo dobrze zrobione.

Ale w sumie #wroclaw tutaj, więc może tam inaczej macie w tej Warszawce. Większe wymagania itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz