Wpis z mikrobloga

Serdeczne pozdrowienia dla:
- organizatora półmaratonu, który wymyślił, że zajebistym pomysłem będzie zrobić bieg środkiem ulicy po najważniejszych arteriach komunikacyjnych, przy czym
a) po #!$%@? fest dopełnia obowiązków informacyjnych na temat zablokowanych tras (nikt, żaden ze stewardów ani policjantów nie był w stanie mi wytłumaczyć, które drogi właściwie są zablokowane poza "no wszystkie główne tu"),
b) nie przygotował wraz z policją objazdów, a jeśli przygotował, to nikt o nich nic nie wiedział,
c) nie było również oznakowania tych ewentualnych objazdów,
d) nie zadbał o odpowiednie oznaczenie pojazdów biorących udział w zabezpieczeniu technicznym półmaratonu (randomowe auta blokujące pasy do skrętu w lewo na awaryjnych się raczej nie liczą jako oznaczone).

- policji, która
a) nie organizowała objazdów ani do nich nie kierowała,
b) blokowała olbrzymie porcje miasta mimo braku takiej potrzeby, gdy czoło biegu było w #!$%@? daleko (godzinę przed rozpoczęciem w ogóle już cała wz zablokowana),
c) miała w dupie ludzi mieszkających w odciętych sektorach (np. wszystko pomiędzy ślężną i powstańców śląskich),
d) w wielu przypadkach nie tylko nie pomagała, ale wręcz wprowadzała chaos - na kilku dużych skrzyżowaniach stojący sobie policjant na środku machający i gwizdający do wszystkich nic a nic nie pomagał. Żeby chociaż zachowywał się, jak kodeks nakazuje, wiadomo by było chociaż skąd auta mogą jechać a skąd nie - ale nie, oni sobie stali skosem do wszystkich, chodzili, machali... eh.

- miasta, które wydało zgodę na to coś - nie chce mi się nawet tutaj rozwijać, bo to dramat.

- i wreszcie biegaczy - mam nadzieję, że jak najwięcej z was sobie nuszki połamało, na przyszłość może zastanowicie się dwa razy zanim uznacie, że to zajebisty pomysł biegać sobie po najważniejszych ulicach miasta. Gardzę mocno.


#wroclaw #rant
  • 10
- i wreszcie biegaczy - mam nadzieję, że jak najwięcej z was sobie nuszki połamało, na przyszłość może zastanowicie się dwa razy zanim uznacie, że to zajebisty pomysł biegać sobie po najważniejszych ulicach miasta. Gardzę mocno.


@SkrajneCentrumPL: nie jestem biegaczem, ale uważam, że za to, co napisałeś w tym cytacie, to gardzę tobą mocno, inaczej jak czyste chamstwo i buractwo nazwać tego nie można

a tyle naprodukowałeś rzeczowych zarzutów...
No organizacja super - godz. 18, zbieram się na swoją wiochę, żeby nie utknąć i co? Ano przed 18 pasy/ulice powyłączane z ruchu, tunel pod pl. Dominikańskim zwężony do 1 pasa (o ile dobrze spojżałem to górą pod PZU wogóle było zamknięte), pas w stronę Traugutta zamknięty, policja owszem, stoi i notuje, na moje pytanie "jak się dostać na Krakowską?" pada odpowiedź "nie wiem, trzeba jechać tam, gdzie jeszcze nie zamknęli". Paraliż
@SkrajneCentrumPL myślisz że biegacze chcą latać po centrum? Sponsor tego wymaga. Reklama. W sumie to zawołam #pkobp, może oni nam wyjaśnią czemu są sponsorami imprez w centrum miasta. Nie lepiej na obrzeżach? Nie wiem kto był sponsorem w Wrocławiu ale Lublin był wasz. Dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.