Wpis z mikrobloga

@pan_kaczka: są też dorosłe. Korzystałem z takiej uprzęży gdy pracowałem jako pomocnik elektryka na wysokościach, ale faktycznie. Jak się człowiek dobrze zapnie to nie powinien wypaść.
  • Odpowiedz
@pan_kaczka: W dobrzej zapiętej nie. Ale lekko poluzowana uprząż w czasie bardzo słynnego wypadku z przed roku/dwóch na sanktuarium koło Kazalnicy mięguszowieckiej skończyła się tak że gościa w czasie lotu obróciło, zerwało z niego uprząż, spodnie i majty a facet zawisł w uprzeży stopami wisząc do góry nogami nad przepaścią przez kilka godzin nocą, zimą zanim przybyli ratownicy. Nie pamiętam czy przeżył.

Także warto sprawdzać dwa razy to.
P.....c - @pan_kaczka: W dobrzej zapiętej nie. Ale lekko poluzowana uprząż w czasie b...

źródło: comment_pABsA73bLcE5xWa7vX7SLk95Am9PG565.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ned: serio uważasz że 20 metrowy lot to wina asekuranta?
gość idzie na własnej, ewidentnie widać że friend nie utrzymał i wypadł, co się zdarza. Nawet jak sobie zatrzymasz na 1:07 to idąc wzrokiem wzdłuż liny zobaczysz frienda który powinien być w skale, a jak widać - nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) wołam też @boreal bo żadna tu sprawka asekuracji :D
  • Odpowiedz
@Dyzmuzg: Szukałem na szybko, gdzie był ostatni ekspres, a potem już nie analizowałem dokładnie ;)

BTW zbyt duży luz na linie też mógł skutkować większą siłą działającą na friend przy odpadnięciu, a przez to zwiększyć prawdopodobieństwo jego wypadnięcia. Ale nie upieram się, pewnie był po prostu słabo osadzony. ;)
  • Odpowiedz