Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Przepraszam że dołączę się do tego strasznego śmietnika jakim stał się ten tag. Ale Panowie dlaczego codziennie widzę dziesiątki wpisów - nowych wątków z zapytaniem o do jak kopać BTC i inne np ETH.
Do huja wiadomo przecież od dawna że kopanie się nie opłaca - szkoda na to kasy - lepiej sobie kupić za tą kasę krypto i czekać.
Dzisiaj się budzę patrzę a tutaj 69 nie przeczytanych wątków - noż k--w.... Pierwsze co zrobiłem to ZAZNACZ jako ODCZYTANE - WSZYSTKIE. I po problemie. Bo to człowiek nie jest w stanie czytać w większości tego śmietnika. Dlatego udzielam się głównie na disqord a tutaj sporadycznie. Oraz jeszcze na steemit chat - mniej i steemit gdy tylko wejdzie strimit
#bitcoin
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andris00: tylko że Twój hashrate nie ma nic wspólnego z trudnością sieci XD tak sprzęt dodatkowy oprócz kart kosztuje, ale głównie chodzi o karty, bo możesz potem kupić obudowę za 100zł i masz po prostu dodatkowy komputer w domu, a nie mam pomysłu co możesz zrobić z 5-7 GPU poza miningiem...
  • Odpowiedz
@wooojtassss: No i do czego ci ten komputer się przyda? Kupiłeś zbędny komputer, którego nie używasz, z tego punktu widzenia to po prostu czysta strata. Z 5-7 gpu robisz to samo co z dodatkowym komputerem, czyli sprzedajesz.
  • Odpowiedz
@Andris00: Zauważ że kopacze raczej nie będą zainteresowani takimi kartami bo
- będą miały 3 miechy gwarancji
- nikt ich od nich nie odkupi.

Niestety to ty nie znasz praw rynkowych, wszystko dąży do równowagi i koniec końców popyt/podaz kart graficznych się zrówna, bo wraz ze wzrostem liczby sprzedanych egzemplarzy nowiutkich rx-ów, będzie spadać opłacalność kopania, ci co mają 12 kart, chcą kupić kolejne, ale ci co mają 6 też
  • Odpowiedz
@ediz4: Owszem był wysyp, ale nie taki jak będzie teraz, boom na karty sprzed kilku lat, to nic w porównaniu z dzisiejszym boomem. Powtarzam, ludzie mają po 10-20 kart, które poza kopaniem im się do niczego nie przydadzą, więc będą musieli je sprzedać, choćby za 10% wartości.
  • Odpowiedz
@Andris00: I można było kupić karty za pół ceny? - nie wydaje mi się. Te karty wciąż są mocne i patrząc na niewielki wzrost wydajności kolejnych generacji nie ma szans aby taki 470 za kilka miesiecy był na allegro za 400 zł
  • Odpowiedz
@ediz4: Jak najbardziej jest taka szansa, co z tego że są mocne, skoro nie znajdą się kupcy na nie? Czy rozumiesz jak działa rynek? No cóż z tego że ty mi zaoferujesz rx 470, jak ja już kupiłem gtx 1060, w czasie gdy inni kupowali 10-tego rx-a? Mnie już ta karta nie jest potrzebna, stąd będziesz musiał zaoferować bardzo mało za nią, żeby ktoś ją kupił.
Bo będzie konkurować z
  • Odpowiedz
@ediz4: Zrozum, że jest ograniczona liczba ludzi którzy w danym czasie zmieniają komputer capiche? Stąd normalnie jest tak, że część ludzi w przypadkowym czasie sprzedaje sprzęt i część ludzi w przypadkowym czasie go kupuje. Natomiast tutaj, mamy sytuacje, gdzie niewielka grupka ludzi nagromadziła w c--j sprzętu (rx 4xx, 5xx) i ich sprzedaż jest zależna od kursu kryptowalut i opłacalności kopania, czyli oni wszyscy sprzedadzą swoje karty w jednym momencie, podczas
  • Odpowiedz