Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!
Przymierzam się do kupna książki Thinking in Java. Jednak chce się dobrze zorientować w temacie. Wydanie 4 ma już trochę lat i nasuwa mi się pytanie czy w ciągu ostatnich lat nie wyszła jakaś inna książka, którą jesteście w stanie polecić? Z javą nie miałem nigdy do czynienia. Jeśli chodzi o programowanie to posiadam jedynie solidne podstawy w c++. Ogólnie też zależało mi, by kupić tą książkę w języku angielskim, lecz nie jestem w stanie znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym. Także, jeśli książka, którą jesteście w stanie polecić jest jedynie w języku angielskim nie ma problemu. Z góry proszę o nie pisanie komentarzy typu nie kupuj książek, bo w internecie są kursy, jest wszystko opisane.

Pozdrawiam! :D

#programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kriszu: oki, wiec ja thinking in java nie posiadam, ale kupilem kiedys Thinking In C++ po polsku..... boze, nie polecam. Tlumaczenie tak tragiczne, czasami 1:1 z angielskiego, ze zaprzestalem czytania po 20-30 stronach. Mam wrazenie ze tlumaczyl to jakis totalny amator.
  • Odpowiedz
@kryniow:
Wydaje mi się, że może nie trzeba się już obawiać tyle co o tłumaczenia, ale przyswojenie języka programowania dzięki książce angielskojęzycznej będzie bardziej owocne w przyszłości, bo zyskamy dużo większą swobodę w chociażby przeglądaniu anglojęzycznych stron :D
  • Odpowiedz
@kryniow wiesz co, ja np bym sobie zyczyl by zamiast zamawiac ta ksiazke przez internet "bo tanio znalazlem na allegro" bym wczesniej poszedl do ksiegarni technicznej i przeczytal z jedna strone. Edycja c++ zaczyna sie od omowienia diagramow uml (o ile dobrze pamietam), cholera - tak sie ciezko czytalo ze drugiego dnia odlozylem na polke i tak sobie lezy pare lat.

PS. sprzedam thinking in c++
  • Odpowiedz
@kriszu: nie nie, nie wiesz jakie te tlumaczenie jest tragiczne.... po prostu masakra jakas i zamiast skupic sie na tresci probojesz sparsowac zdanie napisane w jezyku polskim by je jakos ogarnac. Przynajmniej ja mialem takie odczucie. IMHO polecam angielska.
  • Odpowiedz
przyklad z ksiazki:

Deklaracja ta informuje kompilator, że istnieje struktura o podanej nazwie, więc moż-

na odwołać się do niej, dopóki nie jest na jej temat potrzebna żadna dodatkowa wiedza,

poza nazwą


Tak to jest napisane
  • Odpowiedz
W strukturach dostępnych w języku C, podobnie jak w większości elementów tego

języka, nie obowiązują żadne reguły. Klienci-programiści mogą postąpić dowolnie ze

strukturą i nie ma żadnego sposobu, by wymusić na nich jakiekolwiek szczególne zachowania.

Na przykład mimo ważności funkcji o nazwach initialize( ) i cleanup( )

(wskazanej w poprzednim rozdziale), klient-programista może w ogóle ich nie wywołać

(lepsze rozwiązanie tej kwestii zaprezentujemy w następnym rozdziale). W ję-
  • Odpowiedz
@kriszu: nieee kupuj tego szkoda kasy, jak już chcesz koniecznie coś kupić takiego to lepsza będzie Java Podstawy Horstmanna ale koniecznie najnowsze wydanie
  • Odpowiedz
Nie kupuj, książka jest stara i najnowsza edycja opisuje Javę w wersji 5 lub 6. Sporo się pozmieniało od tego czasu
  • Odpowiedz