Wpis z mikrobloga

Do mojego różowego przyjechał brat ze swoją lubą z #uk. Pomyślałem, że zabiorę ich na precesję z okazji Bożego Ciała na Wawel, bo ona jest zupełnie z innej części Polski i nigdy nie była, a moim zdaniem to jedna z fajniejszych tradycji w #krakow.
Pytam się więc ich czy idą z nami, a oni do mnie z pytaniami. Czy to bezpieczne? Czy nie boimy się jakiegoś zamachu? Czy to nie za duże skupisko ludzi? I na koniec że oni chyba zrezygnują, bo w obecnej sytuacji to oni raczej wolą dmuchać na zimne.
Dla mnie był to szok, że coś takiego może wpaść w ogóle do głowy. Teraz dopiero zrozumiałem jak ludzie są zastraszeni na zachodzie.
#zamach #islam #terroryzm #emigracja
Pobierz Enricco - Do mojego różowego przyjechał brat ze swoją lubą z #uk. Pomyślałem, że zabi...
źródło: comment_qMnkbQkSSlWTYtPcapMMc0ZpRnhRix6D.jpg
  • 65
a może to Wy nie zdajcie sobie sprawy co ludzie myślą na zachodzie Europy.


@Enricco: może i bym uwierzył gdyby nie fakt, że sam mieszkam w UK. Jakoś mimo zamachów ludzie wciąż wychodzą na ulice, wciąż chodzą na koncerty czy korzystają z komunikacji miejskiej.

Opowieść która napisałeś jest tak oderwana od rzeczywistości że to aż strach. Jedyne co to może po prostu im się nie chce iść tylko szukają wymówki, a
@Enricco: #!$%@?. Jestem w Anglii od 7 lat i nikt nie chodzi zastraszony. Co prawda nie mieszkam w mieście powyżej pół miliona mieszkańców, ale przez ten cały okres czasu pobytu w Anglii mieszkałem w dwóch dużych miastach.

Po takim zamachu z reguły chwilę się o nim mówi i zaraz każdy o nim zapomina i życie toczy się dalej.
@Enricco ależ oni są zastraszeni. W sumie im się nie dziwię. Bo mieszkańcy "zachodu" widzą więcej niż nam pokazuje telewizja, szczególnie ta poprawna politycznie. Z drugiej strony myślę, że zamach w Polsce to tylko kwestia czasu.