Wpis z mikrobloga

Ostatni dzień zgłaszania się na pewną inwestycje. Tak, dziś, kurde. W niedziele. No nic. Także swoim zwyczajem (na ostatnią chwilę) wysyłam właśnie maila.. Zwrotka z serwera. Maila nie dostarczono, quota użytkownika przekroczona (pojemność skrzynki się im skończyła).. :D
Oby z powodu zainteresowania ;)
#inwestycje
  • 12
@maur: W sensie policzyć, bo jak każda firemka tego typu podają super wyniki, ale przed opodatkowaniem. Jak dojdzie podatek to masz zysk jak na jakiejś lepszej lokacie. Oczywiście wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji podatkowej, ale rzadko kiedy jest różowo. No i opinia o nich kiepska.
@maur: Najpierw zastanów się jakie masz szanse na owe 10% w ich modelu, i czy jest to dobry przelicznik Twojego zysku względem ich zysku. Mi nigdy kwoty się nie zgodziły. CFI różni się od całego Mzuri tylko w wypadku inwestycji we flipy czy innych opcji czysto sprzedażowych, ale z nimi coraz niej osób chce pracować. Mają głównie młokosów z korpo, którzy często nie ogarniają podstawowych kwestii. Opinie o nich są takie,
i czy jest to dobry przelicznik Twojego zysku względem ich zysku


@krzysztof114: Wiesz. Widziałem umowę jak ludzie kupili mieszkania w kamienicy (często po kilka) mniej niż 2000zł/m2. (W Warszawie, blisko stacji metra). Rozważałem zakup za 4k od nich - czy przelicznik mojego zysku względem ich był dobry? Skąd. Ale nie miałem okazji/znajomości by kupić je za 2000.
Lub jak w tym przypadku, nie mam wiedzy/doświadczenia/jakiejś renomy by zebrać 3.5mln na robienie
@maur: Okazji można nauczyć się szukać, lub zlecić ich szukanie, choć w mieszkaniówce nie jest to już takie proste, bo konkurencja bardzo duża.
Zabawę z nieruchomościami można zacząć z bardzo małym kapitałem. Działkę możesz kupić do 50k, a mając do 10k spokojnie można zacząć podnajmy.
Zabezpieczenie jest fajne, ale sam fakt że jest to spółka ogranicza zysk o bardzo duże kwoty. Osoba fizyczna może wyjść z takiego układu z podatkiem w
@krzysztof114: Cóz.. Na działkach się nie znam i średnio mam czas - zwłaszcza, że w okolicy Wwy za drogie, a jeździć 100km dalej oglądać - ponownie, czas.
Podnajem - sporo zachodu w stosunku do zysków chyba jednak. Czas mógłbym poświęcić na jakiś remont czy adaptacje (więcej zachodu, ale i znacznie więcej zysku), ale.. ofert mieszkaniowych wystarczająco dobrych nie widzę, a co jakiś czas przeglądam. Za to kamienice widuje regularnie w sprzedaży
@maur: Podnajem jest ok. Przy dobrej umowie ludzie pilnują się sami na wzajem. Grunty w dobrych cenach masz w okolicach takich miast jak Sochaczew, Skierniewice, Żyrardów, czasem coś koło puszczy, czasem Nowy Dwór jeszcze się trafi, Nasielsk, Mińsk.Ogółem albo moja strona (na poznań) albo strona przeciwna.
Co do mieszkań i kamienic to polecam kamienicznika i asbiro. Sporo ciekawych osób tam jest. Obradzam tylko Albrechta to to bardziej marketing niż realna wartość