Wpis z mikrobloga

[ #czytniki #ebook #kindle #pocketbook #jezykiobce #naukajezykow #naukaangielskiego #naukaniemieckiego ]

Zastanawiam się nad kupnem czytnika, głównym powodem zakupu jest chęć szlifowania języków obcych przez czytanie książek. Z tegoż powodu chciałbym, by czytnik obsługiwał słowniki, abym mógł komfortowo sprawdzać znaczenie nieznanych słów. Miło by było, gdyby radził sobie dobrze z najpopularniejszymi formatami, a także pdf'ami (text reflow). Oczywiście chciałbym wydać jak najmniej, ale z drugiej strony nie chciałbym też później żałować, że za 50-100 zł więcej, miałbym znacznie lepszy produkt.
Rozważam zakupu Kindle Paperwhite 3 WIFI z niemieckiego amazonu, który można teraz dostać za ~100 euro. Tak, wiem, że nie otwiera epub (trzeba konwertować do mobi) i nie ma też text reflow w pdf. Czy brak przycisków fizycznych niesie ze sobą duże niedogodności?

Na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie inne modele w podobnej lub trochę wyższej cenie są warte uwagi i być może lepsze od PW3?
  • 5
@Yaser:

Z tegoż powodu chciałbym, by czytnik obsługiwał słowniki, abym mógł komfortowo sprawdzać znaczenie nieznanych słów.


Do Kindle'a możesz wgrać odpowiednio przygotowany słownik. Ja używam wbudowanego angielsko-angielskiego oraz angielsko-polskiego. http://swiatczytnikow.pl/slowniki-na-kindle-pytania-i-odpowiedzi/ Naciśnięcie na słowo dłużej powoduje otwarcie słownika.

Miło by było, gdyby radził sobie dobrze z najpopularniejszymi formatami, a także pdf'ami (text reflow).


Mobi (ePub to prawie to samo, konwersja jest banalna) i AZW3 to podstawa.

PDF to już kwestia bardziej złożona
PDF się przydaje ale jeśli chodzi o jakieś podręczniki akademickie/literaturę branżową a nie zwykłe książki.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Właśnie coś takiego miałem na myśli pisząc o pdf'ach.

PDF to już kwestia bardziej złożona bo wszystko zależy od rodzaju książki (beletrystyka, podręczniki, instrukcje itp.), od tego czy ma obrazki i tabele oraz od sposobu przygotowania PDFa (czy jest to normalny tekst, czy skan puszczony przez OCR czy też zdjęcia stron sklejone w PDF).


@