Wpis z mikrobloga

  • 0
No właśnie ten US mnie trochę przeraża. Mowa o 40 tys. Kiedyś też wpłacałem przez wpłatomat 20 i nikt się nie doczepił, więc teraz może zrobię to na dwa razy
  • Odpowiedz
  • 1
@zloty_wkret właśnie to jest dobre pytanie, czy lepiej szybko jeden po drugim czy odczekać jakiś czas. To jest paranoja żeby człowiek od pieniedzy z prezentów od rodziny musiał płacić podatek od wzbogacenia
  • Odpowiedz
A darowizny powyżej 9k pln musza byc przelewem robione. Wplata do bankomatu nie wystarczy.


@graf_zero: Nie muszą, chociaż tak najbezpieczniej, bo się będzie miało potwierdzenie przelewu. Może jeszcze rodzina wpłacić gotówkę wprost na konto obdarowanego, a wtedy jako dowód darowizny będziemy posiadać dowód wpłaty gotówkowej. W przypadku przekazania gotówki z rąk do rąk najlepiej podpisać umowę o przekazaniu pieniędzy. Przelew jest o tyle bezpieczny, bo wprost widać, że to od rodziny
  • Odpowiedz
  • 0
@eshabe tylko nie wiem czy dobrze rozumiem, ten próg przypada na wszystkich z tej grupy czy dotyczy jednej osoby? Inaczej mówiąc mogę podać że np. Mama dała 9637, ojciec itd aż będzie to cała kwota zebrana w prezentach?
  • Odpowiedz
@wiadrospadlo: Jak dostajesz więcej niż ten próg, to nie kombinuj, że ten tyle, tamten tyle, bo będzie podejrzanie wyglądać, tylko zgłoś normalnie darowiznę na druku SD-Z2 tak, jak na prawdę otrzymałeś te pieniądze. No chyba, że wcale ich nie dostałeś od najbliższej rodziny, to się sprawa komplikuje.
  • Odpowiedz