Wpis z mikrobloga

@ejadaz689 właśnie w tym problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak dla mnie on nie mówi o niczym. Nie można się chociaż trochę wczuć w jego teksty. Raczkowanie polskiego rapu i jego pionierzy wyrażali się bardzo jasno bez zbędnych zabiegów językowych, tym zyskali popularność. Razem z pojawieniem się kolejnych płyt Ci lepsi rośli w siłę i umiejętności. Dalej mogłeś się utożsamiać z historią opowiedzianą w tekście (bo rap
  • Odpowiedz
ładnie się wypowiadać nie mając pojęcia o muzyce


@ejadaz689: No faktycznie, bo jak nie wiem, jak się nazywa przycinany monolog w rapie całkowicie bez synchronizacji z muzyką, to nie znam się na muzyce xDD

Rap tak bardzo cała muzyka.
  • Odpowiedz
Raczkowanie polskiego rapu i jego pionierzy wyrażali się bardzo jasno bez zbędnych zabiegów językowych


@fromasz56: No i problem bardzo fajnie się w tym odnajduje, jasne jest dużo slangu, ale nie ma żadnych przekombinowanych wersów, rapu o rapie itp. np w tym kawałku K-pax leci wers

Czemu ta fura jest fajna?

Mówią design, co ja się znam na designach?
No nie powiesz ze nie jest to dosyć prawdziwy tekst?
  • Odpowiedz
Skład, który wydał jedną z najlepszych polskich rap płyt tej dekady


@ejadaz689: A potem puszczasz sobie jakichś amatorów z UK, którzy nagrali bit stukając młotkiem w kaloryfer na sprzęcie sprzed 30 lat kupionym w jakimś lombardzie za ostatni hajs znaleziony w skarpetce i brzmią 3x lepiej niż ci świetni polscy raperzy xD. Za każdym j-----m razem. Wieczna beka z polskiego rapu.
  • Odpowiedz
A potem puszczasz sobie jakichś amatorów z UK, którzy nagrali bit stukając młotkiem w kaloryfer na sprzęcie sprzed 30 lat kupionym w jakimś lombardzie za ostatni hajs znaleziony w skarpetce i brzmią 3x lepiej niż ci świetni polscy raperzy xD. Za każdym j-----m razem.


@Flypho: polskich
  • Odpowiedz
@ejadaz689: No xD, ja mam ekstremalną bekę z tych polskich piłkarzy, którym się nawet nie chce biegać za piłką, więc tym większa beka z ludzi, którzy gotowi są wybić komuś zęby za jakąś gównianą Cracovię, która we Włoszech znalazłaby się pewnie w 3 lidze xD.
  • Odpowiedz
@Flypho: Powiedziałbym, że poczucie utożsamiania się z polskim rapem. Powiedzmy sobie szczerze w kwestii flow to byle ogórek zjada dowolnego polskiego rapera ale tu chodzi o teksty, o ten polski folklor, łatwiej jest mi się utożsamić z kimś kto wychowywał się na polskim podwórki, żył podobnym życiem co ja itp. Rap z Usa dla polaka na tym stopniu przegrywa.
  • Odpowiedz
łatwiej jest mi się utożsamić z kimś kto wychowywał się na polskim podwórki, żył podobnym życiem co ja itp


@ejadaz689:
Większość polskich raperów opowiada o sobie jakby byli najgorszego rodzaju wrzodami na dupie społeczeństwa i których powinno się dla dobra nas wszystkich odizolować xD. Nie wiem, kto poza patusami może się z tym utożsamiać.
  • Odpowiedz
@ejadaz689:
Nawet gorsi, dlatego nie rozumiem o co chodzi z tym utożsamianiem się. Posłuchać Method Mana jest fajnie, bo ma dobry flow, dobrze nawija i ma dobry bit. Jego czarnusze życie mam szczerze mówiąc kompletnie w dupie xD, podobnie tych polskich raperów, patusiarzy z ulicy przez których 20 lat temu strach było wyjść z domu po 20.
  • Odpowiedz
@AmadiS: wszystkie poprzednie plyty i kawalki swietne, jednak kawalki z nowej plyty kompletnie mi do tej pory nie siadly. Chociaż gdy pierwszy raz uslyszalem PRO8L3M to tez uznalem to za j----e gowno. Po 10 odsluchu sztos.
  • Odpowiedz
@AmadiS: przeciez ten kawalek jest o niczym, mam wrazenie ze to jakis wymuszony artyzm - sluchanie tego to jak ogladanie kolejnego vloga gonciarza - niby ladnie, wszystko wymuskane, ale k---a to kolejny odcinek o niczym, albo raczej kolejny typu "wstalem, zjadlem sniadanie, zyje, no fajne zycie dziewczyna, o ktos do mnie zadzwonil, no to ide po bulki elo" - takie same sa te teksty xD
  • Odpowiedz