Wpis z mikrobloga

@remindr: jak zwykle wykopowa banda studenciaków-biedaków bez aut wmawia ci, że Twoja wina i w ogóle jakbyś co najmniej zbrodnię popełnił... a tu winny jest tylko a) idiota w zarządzie dróg, który ustawia znak 50km/h mimo, że nie ma ku temu potrzeby żadnej a drugi komendant miejscowej Policji, któremu wyrabianie normy wyżarło resztki rozumu.

Faktu traktowania wiaduktu jako terenu zabudowanego nawet nie ma co komentować.
  • Odpowiedz
@piwonadziendobry: czym innym jest bronienie prawa, a czym innym postępowanie na zasadzie "na złość tacie odmroże sobie uszy".
Przez to, że jeden czy drugi władca szos jedzie szybciej, na pewno limity nie zostana zniesione. Tym bardziej nie z powodu dużej ilości mandatów :p obstawialabym wstecz przeciwny skutek.
Policja tez tu nie ma nic do rzeczy - jest od egzekwowania przepisów.
Jedyne co, to odgórnie zajac się przepisami - ale tego
  • Odpowiedz
@agaja:
Podam Ci taki przykład:
2 niebieskich na moto suszyło w miejscu zjazdu z S11. Koninko.
Ograniczenie 60, wiara jeździ tak 60-80+, nic się nie dzieje, nigdy praktycznie.
Pół kilometra dalej jest skrzyżowanie ze Składową - centra logistyczne, pośpiech, ludzie jeżdżą nawet więcej niż te 60-80+. Co tydzień jakiś dzwon, bo ciężko tam wyjechać.
Dlaczego tam sobie nie stanęli? Bo lepiej
  • Odpowiedz
@piwonadziendobry: ja nie twierdzę, że policja zawsze stoi w dobrym miejscu.
Twierdzę, że ten jeden z drugim z drogówki nie ma nic do gadania w kwestii limitów i to nie do nich trzeba się pluc o bezsens ograniczeń.
  • Odpowiedz
@mgnm: Mnie ostatnio zatrzymali srebrnym E65. Jak ruszyli za mną to myślałem, że chcą się ścigać ale nie podjąłem wyzwania bo za chwile miałem zjazd. Pomiary były następujące 160 na 100 na zjeździe 94 na 50 (znak terenu zabudowanego) oraz brak kierunku przy zmianie pasa. Uzbierało się na 15 punktów a skończyło się na pouczeniu by patrzeć w lusterka bo mandaty im się skończyły ( )
Zydomasoneria - @mgnm: Mnie ostatnio zatrzymali srebrnym E65. Jak ruszyli za mną to m...

źródło: comment_MDDIrq0XUJTckAMP7bPXWkMthMGWLaLl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@remindr: Tam uwielbiają stać w obie strony to raz a dwa akurat taki zbieg okoliczności że jednocześnie jest duże natężenie buców co cisną na zderzaku. Generalnie to cwaniacy bo połowa z nich już doskonale wie że cisnąć Ciebie na zderzaku z dużą dozą szczęścia przyczyni się do Twojego zatrzymania, boś pierwszy na celowniku, a sami bezkarnie pojadą dalej. To jest bardzo wyliczone działanie.

Przecież to jest kompletna głupota. Jakim cudem wolniejsza jazda może "bardziej angażować uwagę" n


@AlabamaMama: Np. ja przysypiam z nudów ale nie
  • Odpowiedz
@remindr: Zabraliby ci prawko, to dalej byś jeździł. No chyba, że jesteś zawodowym. A w komentarzach na wypoku jak zwykle zlot takich, którzy zawsze i wszędzie przestrzegają wszystkich przepisów. XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Vanni: jeździłbym, ale ostrożnie, ponieważ jazda z cofniętymi uprawnieniami to chyba najgłupsze przestępstwo w Polsce, jakie można popełnić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@xaliemorph: fakt, że wolniejsza jazda powoduje znużenie. Analogicznie autem grupy VAT z motorem SDI ;) Jechałem takim VW Lupo w trasie 1000km i 7 kaw musiałem wypić, aby dojechać.
  • Odpowiedz
  • 1
@Zydomasoneria: e65 bym się w życiu policji nie spodziewał. Zrobiłem z yanosikiem dobre 50000km i jest to mój pierwszy mandat od dobrych 2 lat, a jeżdżę na tyle dynamicznie, ile jest to bezpieczne i możliwe. W tej kolejności ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 1
@agaja: zgadza się, dlatego nie psioczyłem tylko na końcu podziękowałem za miłą obsługę. Do łapówek mam awersje, ale kilka razy udało mi się policjantów ugadać ()
  • Odpowiedz