Wpis z mikrobloga

  • 0
@piwonadziendobry: statystyki musza się zgadzać, ale zdarzają się fotoradary w sensownych miejscach. Rekordzista w kraju - fotoradar w Komornikach moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ ludzie na czerwonym często wjeżdżali na skrzyżowanie rozpędzeni do 1xx km/h.
  • Odpowiedz
  • 1
@piwonadziendobry: największym hitem były chyba szykany, w których blokowały się tiry, których kierowcy przeoczyli znak. Wielu znienawidzi za to Poznan do końca życia. Nie mówiąc o potężnych korkach, jakie się tworzyły. Wtedy wszyscy byli #!$%@? ;-)
  • Odpowiedz
  • 1
@hasztak: dokładnie; prędkość bezpieczna jest względna i każdy kierowca powinien ja dostosować do swojej percepcji oraz umiejętności. Nie mówię o wyczynach w stylu froga, ale o dynamicznym; bezpiecznym przemieszczaniu. Moim ulubionym odcinkiem będzie każdy zjazd z autostrady, które są idealnie wyprofilowane i każdy jest inny. Idealne miejsce, aby w stosunkowo bezpiecznych warunkach szukać granicy przyczepności auta. Widoczność w większości przypadków również doskonała i na zahamowanie przed ew. pojazdem na ślimaku
  • Odpowiedz
  • 0
@savanna: wtedy tez bym pewnie jeździł, ale ostrożniej. Paradoksalnie efektem zaostrzenia przepisów będzie w najgorszym wypadku dużo ostrożniejsza jazda delikwenta. To im się udało przyznaję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@remindr: Też się nie spodziewałem chociaż gdzieś wcześniej o tym aucie, który policja dostała od boru na fb czytałem. Jednak dopiero jak puścili niebieskie światła to skojarzyłem zachowanie tego pojazdu z tajniakami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co do jazy też staram się jeździć kulturalnie i w miarę bezpiecznie. W miarę bo cytując klasyka "lubię #!$%@?ć" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Są jednak miejsca
  • Odpowiedz
  • 1
@Bajo-Jajo: podpisany i przyjęty, pierwszy od 2 lat, w pełni zasłużony.

@Zydomasoneria: na szczęście torów w Polsce przybywa i z każdym rokiem będzie więcej, Tor Poznań również stał się dużo dostępniejszy i wjechać na jedną sesje można już za 90zl. 20 minut w zupełności wystarczy, aby zmęczyć cywilne auto i w bezpiecznych warunkach poszukać jego limitów - TPTD.pl. Jest to e92 w manualu.
  • Odpowiedz
@remindr: po coś te ograniczenia są. I spoko, jeśli przy 60 jechałeś 70 czy nawet 80, to już można popłynąć, skoro taka sytuacja w tym miejscu. Ale prawo jazdy zabierają po przekroczeniu 50, czyli #!$%@? ile? 110? Nieodpowiedzialnie.
  • Odpowiedz
@remindr: Też sobie ostrze apetyt na tor, tylko mój najbliższy tor jest jakieś 60-70 km ode mnie. No i nie mam tak fajnej bety. Chociaż ma to swoje plusy bo bym majątek stracił na paliwo ( ͡º ͜ʖ͡º) Gratuluje fury :)
  • Odpowiedz
@remindr: ale zdajesz sobie sprawe ze jesli nie podpiszesz i sie odwolasz to sprawa trafi do sadu, jest spora szansa ze sprawa sie przedawni, policja nie dostarczy sadowi wystarczajacych dowodow albo w najgorszym przypadku sad dowali ci kare taka jak na mandacie (bez punktow)+200zl za rozprawe?
  • Odpowiedz
na wiadukcie, gdzie normalnie jest 80 trwa remont i zwężenie z 3 pasów na 2. Znak 50 i 200m za nim patrol - typowe dojenie frajerów, a nie względy bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Yanosik zawsze włączony, ale tym razem zapomniałem ()


@remindr: A no tak, skoro "normalnie jest 80" to już Cię zwalnia z obowiązku patrzenia na znaki. Poza tym trzeba
  • Odpowiedz