Wpis z mikrobloga

Mamy tu jakichś Mireczków, co robili staże z fizyki teoretycznej po 2. roku studiów? Jak z poziomem trudności? Czy mogliście coś tam faktycznie robić po kwantach i zwykłej porcji anala i algebry? Ogólnie mówcie jak najwięcej.

#studbaza #staz #fizyka
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brzytew: W------i by mnie za to XD U mnie by nawet korpo nie przeszło - tylko normalne instytuty badawcze/jakieś filmy z działu R&D.
  • Odpowiedz
@haka65: Czym się zajmowałeś? Co cię tam uczyli? Coś numerycznego czy tylko kartka papieru? Czy może ekspres do kawy XD No i jak możesz, to powiedz u kogo i z czym związany staż, ale to tak btw
  • Odpowiedz
@haka65: Hm, to faktycznie z tego trzeba by trochę materiałów ze spinorów przerobić, trochę Mathematiki i tyle. A ile coś takiego trwało u ciebie? W miesiąc się wyrobię?
  • Odpowiedz
@voor: To wygląda tak, że masz jakiś artykuł naukowy i z niego robisz jakieś obliczenia. Przychodzisz co tydzień czy ileś na spotkania i mówisz co zrobiłeś, co się udało i co się nie udało, trochę jak pisanie licencjatu/magisterki. Mathematiki się nie uczy, tylko patrzy w helpa żeby sprawdzić co wpisać. Warto żebyś pouczył się teorii grup bo to jest absolutnie najważniejsza wiedza matematyczna, której możesz się do fizyki na tym
  • Odpowiedz
@voor: Hehe, robiłem to samo co @haka65, też u IBB, tylko chyba w innym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dostałem preprint tego, miałem wszystko przeliczyć, sprawdzić, czy nie ma błędów, i spróbować dodać coś małego od siebie. W sumie przez miesiąc praktyk wymieniłem może ze 3-4 maile z IBB, a łącznie w instytucie spędziłem mniej niż godzinę w ciągu tego miesiąca xD
  • Odpowiedz
@voor: IBB sam się reklamował, dlatego poszło do niego dużo osób. Nie gwarantuję, że u innych opiekunów też będzie można sobie to zaliczyć przychodząc parę razy w miesiącu. Wiem, że niektórzy praktykanci musieli trochę odsiedzieć w instytucie i przy okazji Mankiewicz, dyrektor CFT i jakiś tam koordynator Khan Academy w Polsce, wykorzystywał ich do tłumaczenia filmików ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Clermont: Tłumaczenie to spoko luz, zastanawiam się, czy może coś numerycznego nie wziąć, bo też tam są jakieś oferty na to. Oferty na mechanikę kwantową wielu ciał są, to też teoretycznie można by próbować.
  • Odpowiedz
@voor: Tłumaczenie to oprócz właściwych zadań. Po prostu dyrektor widział, że siedzą jacyś studenci, więc kazał im tłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej sobie wybrać opiekuna i zapytać go. Za praktyki nie muszą płacić studentom, więc raczej chętni są do współpracy.
  • Odpowiedz
@Clermont: No i właśnie tu ludzie z MIMu mają lepiej, bo gość z matmy pójdzie do jakiegoś banku albo innego EY i jeszcze dużo hajsów za to dostaną :D
  • Odpowiedz