Wpis z mikrobloga

@Slonx: bawią mnie zawsze te dyskusje o włoskich pizzach :) bo jedziesz do Italii i masz zazwyczaj dwa rodzaje ciasta: albo cienkie chrupiące na modłę żydowskiej macy, albo bardzo grube puszyste sprzedawane na slice'y (grubsze niż to ze zdjęcia)

jedno i drugie jest zajebiste ze względu na ilość sera i to, że Włosi nie uznają sosów poza pomidorami

za to na każdą pizzę możesz sobie polać pysznej oliwy (ʘ
  • Odpowiedz
@Slonx: @fantastyczny_pan_lis: Ale swoją drogą, jest problem z dobrą pizzą w Polsce. Wspomniany Wrocław ma pizze w stylu neapolitańskim w kilku knajpach, bo jest Piec na Szewskiej, Marynka i coś tam jeszcze. Takich w Polsce jest więcej.

Ja u siebie w miejscowości mam pizzerię z pizzą w trochę innym stylu, ale też włoską. Nic dziwnego, kucharz, a przy okazji właściciel studiował robienie pizzy w profesjonalnej szkole w Rzymie,
p.....o - @Slonx: @fantastycznypanlis: Ale swoją drogą, jest problem z dobrą pizzą w ...

źródło: comment_4tCAyUoL1eHMWZDa9TKlylBbCgDuioLP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jedno i drugie jest zajebiste ze względu na ilość sera i to, że Włosi nie uznają sosów poza pomidorami

@RaV_Oyabun: A to nieprawda. Jest odmiana z białym sosem, z sosem bolońskim, ale tak czy siak dominują pomidory.
  • Odpowiedz
@Slonx: Sama prawda, dlatego jak już lecę do Włoch, to wpieprzam pizze jak oszalały. Mam wrażenie, że najlepsza pizza jaką jadłem w Polsce była gorsza niż najsłabsza zrobiona we Włoszech.
#!$%@?, teraz przez ciebie mam ochotę na Włoską pizzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz