Wpis z mikrobloga

Multikino zawyża objętość kartoników w których sprzedaje popcorn a co za tym idzie również i ilość tego popcornu.
Zakupiłem dziś popcorn duży (4.2l) za sporą ilość $$ ale już po samym podaniu nie pasowała mi wielkość pudełka.
Z zapytaniem zwróciłem się do sprzedawcy to ten na odwrocie pudełka wskazał mi wielkość i zapewniał mnie że jest wszystko w porządku a nie jest.
Zmierzyłem wymiary pudełka. Pudełko jest to ścięty ostrosłup o wymiarach 16cm x 9cm x 22cm (szerokość górnej podstawy, szerokość dolnej i długość boku) i po obliczeniach wychodzi ~ 3,5l co jest ewidentną kpiną z klienta.

#afera #multikino #oszukujo
mechatronics - Multikino zawyża objętość kartoników w których sprzedaje popcorn a co ...

źródło: comment_b8EOdR3uPCwlHUgsW5uz3kYtzFqxs22o.jpg

Pobierz
  • 228
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie chodzę do multikina tylko do heliosa własnie przez popcorn. Ktoś powie że cebula itd no ale kurrrrr za duży popcorn +-20zł chyba zł to kogoś troszkę p------o. w Heliosie duży 12 zł a moim zdaniem po 10 powinien być. No ale rozumiem że kino ma koszty itd związane z całym budynkiem. A teraz po tym numerze z zawyżaniem to już mam ich głębiej niż wcześniej.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: nie wiem, macie jakiś strasznie przeczulony słuch. Jakoś w kinie skupiam się na seansie i nie słyszę żadnego mlaskania ani chrupania... Inna sprawa, że z reguły staram się siadać dalej od reszty widzów bo nie lubię gdy ktoś za mną szepcze czy np. kopie mnie w oparcie :) Pomaga tu właśnie przychodzenie pod koniec reklam, od razu widać gdzie jest pustawo i można tam uderzać.
  • Odpowiedz
@enron: przeczulony sluch? węchu też nie masz? Trudno nie mieć przeczulonego jak masz scenę otwarcia kapsuły w Grawitacja, pojawia się cisza bo w kosmosie jest stan bliski próżni i nagle jakiś wieprz czy locha "chrum chrum chrum" na całą salę k-----y można dostać.
Z chęcią zapłace więcej za bilet, byle nie było żadnego żarcia.
  • Odpowiedz
A Multikino na to odpowie tak: pojemność wskazana na opakowaniu nie dotyczy samego opakowania, co ilości oferowanego produktu. Pojemność jest informacją dla sprzedawcy a nie klienta. Oznacza to że 3,5 litra + nadwyżka popcornu ponad opakowaniem, co by wyglądało efektywnie... efektownie! daje nam 4,2 litra. Więc weź się kliencie odczep, a jeśli Ci nie pasuje to zmienimy 4,2 na 3,5 a i tak opakowanie i cena nie zmieni się (tzn. będzie podwyżka).
  • Odpowiedz
multikino nie jest przypadkiem własnością TVN albo agory


@eldonszaman: coś dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele

Helios należy do agory - i o dziwo jest jedyną znośną sieciówką, przynajmniej w Łodzi
  • Odpowiedz
@bruthal: podałem wszystkie niezbędne wymiary do obliczenia, ciężko jest dokładniej zmierzyć wysokość bez dokładnego punktu oparcia, dlatego podałem krawędzie a reszta to już pitagoras ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rotten_roach: >"Pojemność opakowania wynosi w przybliżeniu 3,53 Litra jednak popcorn można nasypać z górką.
Przy górce jak na rysunku poniżej, objętość wynosi w przybliżeniu 4,89 Litra"

Na modelu to ładnie wygląda ale ja miałem ledwo ponad krawędź tego popcornu :/
  • Odpowiedz
@nie_wierze: O to chodzi! Popcorn jeszcze pół biedy, ale zawsze trafi się jakiś p---b co musi w--------ć najbardziej chrupiące chipsy z najbardziej szeleszczącej paczki jaką znalazł. Oby zdechł.
  • Odpowiedz