Wpis z mikrobloga

Multikino zawyża objętość kartoników w których sprzedaje popcorn a co za tym idzie również i ilość tego popcornu.
Zakupiłem dziś popcorn duży (4.2l) za sporą ilość $$ ale już po samym podaniu nie pasowała mi wielkość pudełka.
Z zapytaniem zwróciłem się do sprzedawcy to ten na odwrocie pudełka wskazał mi wielkość i zapewniał mnie że jest wszystko w porządku a nie jest.
Zmierzyłem wymiary pudełka. Pudełko jest to ścięty ostrosłup o wymiarach 16cm x 9cm x 22cm (szerokość górnej podstawy, szerokość dolnej i długość boku) i po obliczeniach wychodzi ~ 3,5l co jest ewidentną kpiną z klienta.

#afera #multikino #oszukujo
Pobierz mechatronics - Multikino zawyża objętość kartoników w których sprzedaje popcorn a co ...
źródło: comment_b8EOdR3uPCwlHUgsW5uz3kYtzFqxs22o.jpg
  • 228
@Iperyt: To nie jest bryła obrotowa bo ma w podstawie kwadrat (w sumie tak zaożyłem a może to nie jest kwadrat). Zresztą nie jestem matemtykiem to może źle liczę.

Tak w ogóle co Multikino ma do opakowań. Napiszą, że takie dostali i co Pan nam zrobi.
@mechatronics: Pracowałem w multikinie w obsłudze klienta właśnie. Zawsze dostawaliśmy wytyczne żeby nie sypać do pełna pop cornu tylko tak 5 cm poniżej krawędzi pudełka. Jak ktoś sypnął ful to było opieprz XD Często też w np. czwartek, kiedy było wiadomo, że w piątek jest duża premiera, robiło się zapas popcornu na następny dzień, ładowało do specjalnych worków wysokich na metr i następnego dnia wsypywało taki wczorajszy do podgrzewaczy, bo inaczej
@Iperyt: @cepik: Dobrze policzone. Taka całka działa tak samo dla brył obrotowych, jak i dla podobnych figur: ogólnie całka z pola przekroju po wysokości. A czy przekrojem jest okrąg, czy elipsa, czy kwadrat, czy pentagram - żadna różnica.

Jedyne do czego można się przyczepić, to granice całkowania, bo są jak dla wysokości 22 cm, a to długość boku - ale błąd jest niewielki.