Wpis z mikrobloga

Multikino zawyża objętość kartoników w których sprzedaje popcorn a co za tym idzie również i ilość tego popcornu.
Zakupiłem dziś popcorn duży (4.2l) za sporą ilość $$ ale już po samym podaniu nie pasowała mi wielkość pudełka.
Z zapytaniem zwróciłem się do sprzedawcy to ten na odwrocie pudełka wskazał mi wielkość i zapewniał mnie że jest wszystko w porządku a nie jest.
Zmierzyłem wymiary pudełka. Pudełko jest to ścięty ostrosłup o wymiarach 16cm x 9cm x 22cm (szerokość górnej podstawy, szerokość dolnej i długość boku) i po obliczeniach wychodzi ~ 3,5l co jest ewidentną kpiną z klienta.

#afera #multikino #oszukujo
Pobierz
źródło: comment_b8EOdR3uPCwlHUgsW5uz3kYtzFqxs22o.jpg
  • 228
@mechatronics: ile kosztowało takie pudło kukurydzy? DZiwi mnie trochę fakt, januszowania na objętości kukurydzy przecież wiadomo, że przy takim opakowaniu główna cena to możliwość zjedzenia tego na miejscu a nie koszta składników.
nie chodzę do multikina tylko do heliosa własnie przez popcorn. Ktoś powie że cebula itd no ale kurrrrr za duży popcorn +-20zł chyba zł to kogoś troszkę #!$%@?ło. w Heliosie duży 12 zł a moim zdaniem po 10 powinien być. No ale rozumiem że kino ma koszty itd związane z całym budynkiem. A teraz po tym numerze z zawyżaniem to już mam ich głębiej niż wcześniej.
@tomaszk-poz: nie wiem, macie jakiś strasznie przeczulony słuch. Jakoś w kinie skupiam się na seansie i nie słyszę żadnego mlaskania ani chrupania... Inna sprawa, że z reguły staram się siadać dalej od reszty widzów bo nie lubię gdy ktoś za mną szepcze czy np. kopie mnie w oparcie :) Pomaga tu właśnie przychodzenie pod koniec reklam, od razu widać gdzie jest pustawo i można tam uderzać.
@enron: przeczulony sluch? węchu też nie masz? Trudno nie mieć przeczulonego jak masz scenę otwarcia kapsuły w Grawitacja, pojawia się cisza bo w kosmosie jest stan bliski próżni i nagle jakiś wieprz czy locha "chrum chrum chrum" na całą salę #!$%@? można dostać.
Z chęcią zapłace więcej za bilet, byle nie było żadnego żarcia.
A Multikino na to odpowie tak: pojemność wskazana na opakowaniu nie dotyczy samego opakowania, co ilości oferowanego produktu. Pojemność jest informacją dla sprzedawcy a nie klienta. Oznacza to że 3,5 litra + nadwyżka popcornu ponad opakowaniem, co by wyglądało efektywnie... efektownie! daje nam 4,2 litra. Więc weź się kliencie odczep, a jeśli Ci nie pasuje to zmienimy 4,2 na 3,5 a i tak opakowanie i cena nie zmieni się (tzn. będzie podwyżka).
multikino nie jest przypadkiem własnością TVN albo agory


@eldonszaman: coś dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele

Helios należy do agory - i o dziwo jest jedyną znośną sieciówką, przynajmniej w Łodzi
@nie_wierze: O to chodzi! Popcorn jeszcze pół biedy, ale zawsze trafi się jakiś #!$%@? co musi #!$%@?ć najbardziej chrupiące chipsy z najbardziej szeleszczącej paczki jaką znalazł. Oby zdechł.
@mechatronics: Rozumiem, nie wiem jak wygląda u nich popcorn więc nie oceniam. Byłem tylko ciekaw czy to jest fizycznie możliwe zmieścić ich porcję w tym kartoniku. Teraz możesz oszacować ile Ci mniej więcej ukradli ( ͡º ͜ʖ͡º)
nie dość że cena popcornu jest skandaliczna to jeszcze rozmiar zaniżony? Aż nie chce mi się wierzyć że taką popelinę odwalili.

@graf_zero:

no niestety, wszędzie próbują wyciskać z człowieka cebuliony i na każdym kroku trzeba być czujnym, czy to paranoja czy to po prostu już takie życie nad Wisłą,
@eturbo: lepiej kupic vouchery za 15-20zl na allegro sa praktycznie caly rok a po 2minutach kod jest na mailu. Mozna tez kupic chociaz sobie cinema unlimited za 50zl miesiecznie i ogladac bez limitow. Popcorn z kolei drozszy niz zloto, wiec kupowanie w kinie to wyrzucanie pieniedzy. Lepiej kupic cos w macu(chocby z kodow/bonifikarta z allegro) i wlozyc do innej torebki/plecaka przechodzac przez bramke biletera.


@jakubeskulap: no właśnie, ale to już
Ale wy wiecie, że tego popkorna to się sypie z górką? :P

@AtoMan: Musieli by nasypać 5,74 centymetra ponad krawędź, hm.. teoretycznie pewnie możliwe

@mechatronics: był czubek?


@LowcaG:
niestety nie było, delikatnie ponad krawędź nic po za tym
gdyby był ten mega kopiec ponad to afery by nie było ale teraz weź z tym idź np i próbuj nie rozsypać, nie realne dlatego też pewnie nie sypią
@mechatronics: Dlatego nie chodzę do kina, podstawowa godność mi nie pozwala. Płacić 25 pln za #!$%@? blok reklam i siedzieć wśród baranów nie umiejących się zachować.


@paramite: wystarczy kupić jakieś vouchery/groupony, nie kupować syfu w cenie platyny w barze i już jest normalnie :)

Ale za podawanie fałszywej objętości mogą beknąć :)


@enron: no tak ale dlaczego nie mogło by być normalnie, pójść, kupić, siąść i obejrzeć i już
@mechatronics: ach, Multikino, najgorsze w jakim byłem, Januszostwo wręcz wylewa się z tego przybytku...

Pal licho już ich cięcie w #!$%@? na popcornie który i tak kosztuje 3 grosze a sprzedają za 20 zł. To czego ja doświadczyłem na seansach jest zarezerwowane chyba tylko dla nich bo nigdzie indziej nie widziałem takich fuszer. Np. jak pracownik zapomniał zamknąć drzwi i przez 30 minut słyszeliśmy 2 filmy na raz, bo na sali
Jestem pracownikiem multikina i postanowilem sprawdzić, czy masz rację. Polecam Ci zrobić mały eksperyment. Włóż do pojemnika choćby worek na śmieci, żeby karton się nie zmoczył. Weź jakąś miarkę, wlej tam 4,2l wody, a gwarantuję, że jednak tyle pomieści :p
Przecież "kina" zarabiają na popcornie, napojach, chrupkach, srupkach - gdyby nie te wszystkie cudowności na bank jechaliby na stratach gdyby nie podnieśli cen biletów, a tak - magia - przy kosztach firmy rzędu 20-50 groszy ktoś płaci 5-10 zł i się jeszcze wykłóca, że jest dymany. No jest, a brak jakiejś części porcji niczego nie zmienia - strata wcale nie jest duża.

I później śmierdzi w kinie tym całym syfem, nie można