Wpis z mikrobloga

#afroradzi #fotografia

Przygotowałem dla was szybkie zestawienie najczęstszych błędów przy kadrowaniu i porad jak to zrobić poprawnie.
#mistrzpainta w akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście są to "podstawowe" zasady.
Wyjątki potwierdzają regułę a umiejętne złamanie zasad może pozytywnie wpłynąć na zdjęcie.
Afropolon - #afroradzi #fotografia

Przygotowałem dla was szybkie zestawienie najcz...

źródło: comment_VTK3bcRkUwD5k7pqHrHtuiUwaAkybDVx.jpg

Pobierz
  • 43
@faramka: Moim zdaniem lepiej. Lubisz swoje stopy, my też je lubimy. Ale dla samego odbioru zdjęcia lepiej jeśli będziesz miała czym oddychać ( przestrzeń nad głową ) niż żebyśmy mieli okazje oglądać stópki.

Najlepiej jeśli da się to jakimś kompromisem ogarnąć - ale to zawsze kosztem czegoś się odbywa.
@Afropolon: niby tak, ale zwykle to ucięcie stóp/nóg do połowy łydy to prezentacja zbyt dużej przestrzeni nad głową ( ͡° ʖ̯ ͡°) I wychodzi tak, że 1/3 zdjęcia to niebo, a butów nie ma. Źle to wygląda. Jestem przewrażliwiona na tym punkcie :)
@faramka:

To Zbyszek.
Zbyszek zgodził się być naszym przykładem.
( no dobra, Zbyszek nic nie wie bo jest jakimś korpo-szczurkiem z Zurichu )

Która fotografia bardziej ci pasuje ?

Lewa - bazowa - na razie ją pozostawimy bez komentarza.

Środkowa - ciasna, centralna - ale te buty! widać buty!

Prawa - kadrowana z cięciem stópek, szkoda butów - tak fajne były hamerykańskie.

Mając do wyboru środkową albo tą z prawej którą
Afropolon - @faramka:

To Zbyszek. 
Zbyszek zgodził się być naszym przykładem. 
(...

źródło: comment_ebMkfmJIkvkJidmukiVcyvimsL5olhBM.jpg

Pobierz
@Afropolon: wybieram złą, czyli środkową. Bo wolę mieć całego eleganckiego Zbycha niż pustą bordową ścianę :)
Btw, proporcje zdjęcia mogłeś chociaż dać takie same :)

Chociaż robiąc zdjęcie Zbyszkowi starałabym się jednak kadrować jak po lewej.
@Afropolon: > Plan amerykański (ang. American shot) – rodzaj planu filmowego polegający na jednoczesnym pokazaniu postaci ludzkiej od wysokości nieco powyżej kolan do miejsca tuż nad głową.
@Woockashek: Zdjęcie po lewej jest oryginalne, tak je skadrowałem i uważam je za dobre, dałem je tylko jako pokazanie źródła. Wybór i sens porady dotyczy zdjęcia środkowego i tego po prawej. Cięcie nóg to porada uniwersalna. Co do samego przykładu cięcia dotyczy to zostawienia "powietrza" nad głową kosztem nóg.