Wpis z mikrobloga

Przenośny/domowy zestaw morfiny wykonany w Londynie na ulicy Aldersgate Street, Anglia 1837-1901. Strzykawka ma gumowy tłok.

Już o tym pisałem kiedyś, ale warto się powtórzyć. Ogromna popularność narkotyków, to wcale nie lata 60. czy obecne czasy. Lata 1840 - 1940 to złoty wiek narkotyków. Są dostępne w aptekach bez żadnej recepty, nie istnieje względnie żadne społeczne tabu względem używania narkotyków (np: tak jak w Polsce teraz nie ma żadnego tabu z alkoholem - dla porównania), narkotyki podaje się nawet dzieciom w formie syropów czy uspokajaczy na sen, żeby nie krzyczały. Ogromną rolę odgrywają syropy czy tabletki na nerwy, brak snu czy melancholię. Jeżeli Wy myślicie, że macie problem, bo pijecie piwo codziennie albo palicie trawę czy papierosy, to pomyślcie sobie, że w tych czasach często ludzie kończą swój dzień i ładują naprawdę poważne dawki bez żadnej medycznej wiedzy i resztę wolnego czasu do białego rana spędzają na dobrej zabawie. Ostatnim tchnieniem tej epoki będzie okres II wojny światowej, gdzie wielu żołnierzy będzie jechało na pochodnych amfetaminy, aby wytrzymać warunki (marsze, bóle, "przeciążenia" w samolotach) wojny. Coca cola pierwotnie zawierała w sobie liście koki.

Nowa książka o narkotykach w III Rzeszy nie tylko na szczytach władzy jak Göring czy Hitler Blitzed: Drugs in Nazi Germany Norman Ohler

Reklamy narkotyków z okresu
Kolejna strona z linkami do reklam od 1800 roku do 2014
Internal and external remyd for man or beast 1860
Reklama coca coli z 1886 roku
It works like magic - 25 cents ... oh i bet...
Długi artykuł o uzaleznieniu w wiktoriańskiej Anglii

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #artefaktnadzis #ksiazki #iiwojnaswiatowa #reklama #narkotykizawszespoko #myrmekochoria
myrmekochoria - Przenośny/domowy zestaw morfiny wykonany w Londynie na ulicy Aldersga...

źródło: comment_jb40RJrpHW4Lw9cMYm118L7agVcy4FUl.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Nie wiem czy heroina posiada w ogóle jakiś indeks pomiędzy dawką terapeutyczną a dawką uzależniającą. Pozdrawiam w leczeniu objawowym kaszlu heroiną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@myrmekochoria: @spardo: dodam od siebie, że efekt terapeutyczny heroiny jest długoutrzymujący się; kaszelek mnie nigdy nie dopadł, chociaż hukać nawet morfinkę przestałam dawno. No same korzyści, nie było ani jednego kaszlnięcia w sezonie jesienno-zimowym. Pozdrawiam ciepło. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@MrBanana: Tak narkozę miałem co najlepsze zaczynam się wybudzać po operacji a tu przeciwbólowy (morfina) nie działa pielęgniarka się źle wkuła i wenflon wypadł ból raczej nie do wytrzymania te pół godziny było straszne...
  • Odpowiedz