Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja #samochody, mam #pytanie

Co sądzicie o #ford #focus MKII na pierwsze auto? Rozglądam się za czymś w rozsądnej cenie (budżet mam ok 15k), co nie będzie mocno obciążało kieszeni (zwłaszcza naprawami) =]
Na otomoto jest kilka sztuk (szukam głównie Warszawa i 10km okolice bo nie mam jak jeździć po Polsce za autem) właśnie w tym przedziale cenowym.
Patrzę na benzynki (raczej 1,6 ewentualnie 1,4) z zabawek to potrzebna byłaby mi klima, może jakieś dodatki typu grzanie dupska albo przedniej szyby no i bezpieczeństwo.

A może coś innego w tych piniondzach polecalibyście?:-)
  • 17
@virusriddle: Foka dwójka fajne auto. Benzyny nie miałem, z tego co pamiętam 1.6 jakoś jedzie. Miałem 2.0 tdci i polecam ( za wyjątkiem wersji z dpf, ale można kupić też bez tego diabelstwa) - wtryski trwałe, turbo też. Dwumasa wytrzymuje jakieś 160 kkm więc całkiem nieźle.
Sprawdź zawieszenie na szarpakach, zrobic tył kosztuje spore pieniądze.
Foka prowadzi się świetnie, szukaj bogatszej wersji - ładnieszjsza w środku lepsze audio.
@rafti77: dzięki za info:-) ja bardziej celuję w benzynę bo na razie nie zanosi się na dłuugie trasy (no i diesel ma te swoje dwumasy itd). Wyżej niż 1,6 na razie nie podskoczę, bo ubezpieczenie mnie zajedzie =]
Planuję jak już będę oglądać i dany egzemplarz mi się spodoba podjechać do mechanika i sprawdzić zawieszenie bo słyszałem właśnie, że tylni wielowahacz może być kosztowny...
U nich kiedyś na stronie można było sprawdzić co ile kosztuje, teraz już nie ( albo nie widzę). Ale i tak ich polecam - serwisowałem u nich swoją fokę i zawsze bez kłopotu. http://www.abscar.pl/
Mi z tyłu poleciała ta największa tuleja i robiłem to gdzieś w kraju - kosztowało sporo, potem mi powiedzieli, że oni to ogarniają sporo taniej. Z tego co pamietam kompletna odbudowa tyłu to trochę ponad 2 kosztuje.
Możesz
@virusriddle: Grzanie przedniej szyby to fajna sprawa, ale te druciki lubią zdychać i cała magia znika. Teraz tego nie sprawdzisz więc jak kupujesz to zakłądaj że nie działa. Grzanie foteli nie wiem czy nie szło w parze ze skórami. Ja u siebie miałem - bez kłopotu. Podstawowe audio jest do dupy, lepiej gra to sony z bluetooth. Szukaj wersji z autoklimą - jest totalnie bezproblemowa, działa jak trzeba. Z bajerów to
@virusriddle fajne autko. Nie kupuj 1.4, za słabe. Ja mam 1.6 i jest ok ale szału nie ma. Na benzynie palił ok 7l, założyłem lpg i średnio 9l bierze, więc jest dobrze
@rafti77: audiofilem nie jestem więc luzik, co do szukania to tak jak wspominałem ograniczam się do wawy - nie mam za bardzo możliwości jeździć po Polsce za autem (przynajmniej nie teraz, ale za drugim samochodem będę się rozglądać) więc raczej nad wyposażeniem wybrzydzać nie będę. Dzięki za info o serwisie, obczaję ich sobie:-) No i ja szukam czegoś małego bo łatwiej będzie tym manewrować więc hatchback bardziej niż kombi:P

@Samii:
@virusriddle ja za instalacje dalem 3200. Ale robiłem u gościa który robi dobrze i czeka się w kolejce kilka miesięcy (krk). Ja na razie z powodu gazu nie miałem żadnych problemów.
@virusriddle fordowskie benzyny nie lubią się w gazie, bardziej tu chodzi o wytrzymałość jednostki jak problemy z instalacją. 1.6 ma spalanie takie jak 2.0 więc jeśli byś chciał więcej mocy to nie ma problemu :) te silniki żyją dopiero od 3-4 tys. obrotów i wtedy są naprawdę przyjemne w jeździe.

Dokładanie wyposażenia jak lepsze radio, automatyczne światła czy podgrzewane fotele to pryszcz, w większości aut instalacje są już poprowadzone.

Jeśli chodzi o
Mam do sprzedania 1,6 z gazem w kombi. Technicznie wszystko super, wizualnie już gorzej ale za 9k bym ci go puścił to zostało by na wyprowadzenie go do perfekcji.