Wpis z mikrobloga

Nie opłaca się zupełnie kupować telefonów w abonamentach, tym bardziej jeśli chodzi o te droższe telefony.
Tym bardziej dziwi, że ludzie biorą umowy na wysokie abonamenty, żeby odsprzedać taki telefon w lombardzie, komisie czy na OLX. Tych telefonów jest cała masa.

Policzmy teraz jak to wygląda w play

Iphone 7 plus 32 GB -> 939zł (opłata początkowa) + 24 x 195zł (opłata miesięczna) = 5619zł

Biorąć pod uwagę, że taki telefon sprzedamy na OLX za około 3000zł daje nam 2619zł.

Jednak w tym czasie możem korzystać z taryfy bez limitu. Podobna oferta na kartę to około 30 zł miesięcznie (można nawet dużo taniej).

30zł x 24 = 720zł

A więc cały koszt tej imprezy to 2619zł - 720 = 1899zł - Taki jest koszt pożyczenia 2000zł od sieci komórkowej PLAY - Bo tyle faktycznie dostajemy do ręki od operatora.
(W tym przykładzie płaciliśmy za telefon prawie 1000zł, sprzedać go za 3000zł)

Zobaczmy więc koszt pożyczenia 2000 w pierwszym lepszym banku. Na 24 miesiące :)
Bank PKO BP - pożyczka 2000zł - Do spłaty 24 raty po 106zł -> 2544zł

Bank Play - pożyczka 2000zł - do spłaty 3899zł

#telefony #rozkminy #iphone #play
  • 69
  • Odpowiedz
@kubasruba: kwestia negocjacji. Po 10 latach w Play dostałem ofertę:
iPhone 7 32GB - 199zl
Nielimitowane wszystko - 150zl/msc

Wychodzi 3799. Cena rynkowa tego iP wtedy to ~3300zl. Czyli zostaje 499. Daje to 20zl miesięcznie za pakiet No limit
  • Odpowiedz
  • 0
@kubasruba tez szukam teraz jakiegoś telefonu i np rozglądam się za p9 a tu większość z t mobile.. i jest strach bo moxna kupić potencjonalną cegłę
  • Odpowiedz
  • 0
@kubasruba No chyba że pracujesz w telkomie - wtedy sie opłaca. No limit rozmowy, sms, mms, 90 gb internetu na trzy karty SIM z Huaweiem Mate 9 Pro (nowy ok. 3600) za 96 zł / 30 miesięcy. Na caly okres trwania umowy wychodzi ok. 2900 zł - abonament na 3 numery razem z telefonem. Kiedyś też chciałem zrezygnować z abo i kupić sobie telefon osobno ale po prostu mi sie to nie
  • Odpowiedz
  • 0
@kubasruba po 1 powinieneś liczyć cenę sklepowa danego telefonu żeby to miało jakikolwiek sens bo dostajesz telefon nowy, a nie Januszowy na Olx. Po 2 wystarczy policzyć jak i w jakim abo i często zdarza się że telefon ze wszystkim wychodzi ladnie na plus. A tak jak koledzy niżej pisali: nie tak łatwo sprzedasz telefon od t mobile czy plusa. Blokada IMEI = kradziony telefon czyli brak możliwości użytkowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@MZ23: nie liczyłem ceny sklepowej, bo moja symulacja zakładała, ze ktoś bierze abonamet tylko po to żeby sprzedać telefon na OLX. Wtedy cena sklepowa nie ma nic do rzeczy
  • Odpowiedz
  • 0
@I4mL0: co to zmienia?
Nie wszystkie sieci rozdzielają to w swoich ofertach.
W Orange masz wyszczególnione ile rata ile abo, ale np w T-mobile jest jedna kwota
  • Odpowiedz
  • 0
@kubasruba no to w takim wypadku nigdy się nie opłaci bo z automatu na Olx spory procent spada żeby Januszownia się wogole zainteresowała :)
  • Odpowiedz
  • 1
@comielipsa to znaczy kupujesz iPhone 7 Plus który kosztuje 4000, z automatu musisz na Olx obniżyć cenę do 3000 żeby ktokolwiek wogole się zainteresował.
@kubasruba duża część z tego pochodzi z rozmaitych wałów typu umowy na fraudow itp stąd niskie ceny
  • Odpowiedz
  • 0
@kubasruba W Tmobile konsultanci o tym nie mówią ale dostajesz na umowie oddzielnie kwotę abo np 15 zł i oddzielnie harmonogram rat sprzętowych np 95 zł. W Orange doradcy mają obowiązek wyszczególnienia raty i abonamentu, wszystkich rabatów i ostatecznej kwoty.
  • Odpowiedz