Wpis z mikrobloga

Dobra murki poważna sprawa
Robi sie duszno, p---o i gorąco i jak zwykle o tej porze w moim i niebieskiego domu wyjeżdżają dwie rzeczy
WIATRAK
KŁÓTNIA O WIATRAK

Zwracam sie o pomoc do znawców wszystkiego.
Ja uważam ze wiatrak, taki klasyczny zwykły wiatrak, nie produkuje zimnego powietrza tylko rusza te ktore jest w pomieszczeniu.
Niebieski jest przekonany ze nawet wiatrak na baterie wlasnie ochładza powietrze i przez to jest zimniej w pokoju

Czy on jest z debilka czy ja z debilem? #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #pomocy
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SenJestDlaSlabych_: to powiedz mi, jak jedziesz rowerem 30km/h to schładza cię co? Powietrze? Czy może coś innego? Tak samo to działa w przypadku wiatraka, rozpędzone powietrze wychodzące z niego jest chłodniejsze.
  • Odpowiedz
@SenJestDlaSlabych_: jedno to temperatura odczuwalna a druga to ciśnienie i sprężanie/rozprężanie - rozprężony gaz ma niższą temperaturę, a im szybszy wiatr tym mniejsze ciśnienie
nie jest to różnica, którą człowiek jest w stanie odczuć, prawdopodobnie zwykły termometr też nie wystarczy, ale minimalnie takie powietrze będzie zimniejsze
  • Odpowiedz
@AwizisieAkat: Nawet gorące powietrze będzie dawać efekt chłodzenia, jeśli mu nadamy odpowiednią prędkość. To dlatego, że do regulacji temperatury ciała wykorzystujemy parowanie potu. Gdy nie ma przepływu powietrza, pot ma większą trudność, by odparować. Zwłaszcza, gdy wysoka jest nie tylko temperatura, ale i wilgotność powietrza.

Tak termometr nie wystarczy.. mam nadzieję że Mirek wyżej własnie mierzy temperaturę wiatru z wiatraka( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@potocko: jak można tak myśleć jak Twój niebieski? Ja już jako pięciolatek wiedziałem ze te powietrze tylko wydaje się chłodniejsze przez to ze jest w ruchu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@cup12552: no widzisz xd to tak samo jak wisiał mi ileś tam kasy, powiedzmy stówę, pojechaliśmy na zakupy (żarcie i inne bzdury), on zapłacił 100 i był przekonany ze juz nic mi nie wisi ( ͡° ͜ʖ ͡°) z kim ja jestem
  • Odpowiedz