Wpis z mikrobloga

Ostatnio pytałem Was czy @dawid-rams uda się zarobić minimalną krajową pisząc codziennie posty na Steemit.

Wiara mireczków w zdolności Dawida okazała się dość słaba.

Mineło 15 dni od początku jego eksperymentu a tymczasem, Dawid ma w portfelu $280: https://steemit.com/@dawidrams/transfers . Co według mnie jest jeszcze bardziej imponujące, @dawid-rams dorobił się tam już 207 followersów.

Pozostało jeszcze 15 dni do końca jego eksperymentu i ponawiam pytanie do Was


#kryptowaluty #steemit #steem #blogowanie
Pobierz noisy - Ostatnio pytałem Was czy @dawid-rams uda się zarobić minimalną krajową pisząc...
źródło: comment_MQGkoUCn0eMV71ZBnpOgfVBxyltXNXBn.jpg

Czy Dawidowi się uda?

  • TAK 64.7% (33)
  • NIE 35.3% (18)

Oddanych głosów: 51

  • 21
@Perfidny: @noisy: całkiem spoko, sam zastanawiam się nad tworzeniem tam contentu - zastanawia mnie tylko - skąd biorą się w tym blockchainie pieniądze? Tzn. kto tworzy im wartość i kto skupuje (i co dokładnie) - jak wygląda wymiana pieniędzy?
@sorek: Steem ma własny blockchain i reguły, że codziennie stała liczba tokenów STEEM zostanie stworzona i rozdystrybuowana do użytkowników. Ile trafi do kogo, to już zależy od głosowania samych użytkowników.

By dostać więcej, ludzie starają się pisać coś co najbardziej przypadnie do gustu innym. Czasami poświęcają na to trochę czasu.

Gdy już po godzinie pisania, dostaną kilka ciężko zarobionych STEEM, po prostu nie chcą tego oddać za darmo, wiedząc jak ciężko
@noisy: można tam tez wrzucać filmy? Widziałem sporo zdjęć. Zastanawiam się czy można po prostu zarabiać na nie tworzeniu OC czy jak to wygląda? W sensie tworzenie takiego agregatora linku (przekopiowywanie wykopu/reddita? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Ogólnie samą koncepcje portalu miałem w głowie już dawno i nawet myslałęm o stworzeniu i wdrożeniu podobnej waluty tu na wykopie :D
@sorek:

można tam tez wrzucać filmy?


można, przykładowy profil Maćka Aniserowicza (programisty, vloggera)

https://steemit.com/@maniserowicz

Widziałem sporo zdjęć.


są i dedykowane aplikacje do tego (stworzone przez użytkowników), jak SteepShot (obecnie w wersji alpha): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid.steepshot

Zastanawiam się czy można po prostu zarabiać na nie tworzeniu OC czy jak to wygląda? W sensie tworzenie takiego agregatora linku (przekopiowywanie wykopu/reddita? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


Generalnie można zarabiać na wszystkim co
@WeselnyGiermek00: żeby była jasność. Kwestionujesz to czy to się da wyciągnąć?

Bo akurat nie zdziwię się jakby Dawid postanowił zbierać a nie wyciągać.

Wiesz na czym paradoks polega? Że Steem nigdy nie miał żadnych tego typu problemów. A jeżeli np. w bitcoinie zbierałeś jakieś dotacje po pare centów przez ostatnie lata.. to może się Tobie tylko wydawać, że je masz, bo w praktyce nie masz ich jak wyciągnąć przez wysokość fee
@noisy: jaki jest sens holdowac steem ?


@WeselnyGiermek00:

- twój głos jest więcej wart. Będąc shareholderem większej części Steem masz większe prawo do decydowania jak będzie dalej nowy Steem dystrybuowany pomiędzy nowych użytkowników
- jeżeli jesteś long-term inwestorem, to defacto wtedy warto zablokować swoje środki (vesting), wtedy masz też minimalne oprocentowanie na nie
- masz Steem, czyli tak jakby akcje sieci Steem. Jeżeli spekulujesz, że wartość serwisu wzrośnie, to trzymasz,
noisy - > @noisy: jaki jest sens holdowac steem ?

@WeselnyGiermek00: 

- twój gł...
@noisy: zobaczymy jak dla mnie słaby biznes plan ( ͡° ͜ʖ ͡°) zbyt promuje early adopters a nie dobry kontent


@WeselnyGiermek00: trafiłeś w sedno. Zgadza się. Steem ma zaszyte w swoim algorytmie, że osoby z dwa razy większym SteemPower mają 4x większą moc głosu. To powoduje, że osoby, które weszły na samym samym początku mają gigantyczną przewagę.

Okazuje się jednak, że społeczność doszła do konsensusu i
Steem ma własny blockchain i reguły, że codziennie stała liczba tokenów STEEM zostanie stworzona i rozdystrybuowana do użytkowników. Ile trafi do kogo, to już zależy od głosowania samych użytkowników.


@noisy: W takim razie im więcej użytkowników będzie miał serwis tym mniejsze kwoty za poszczególną ilość głosów będzie się dostawać?
@iwannagethigh:

tym mniejsze kwoty za poszczególną


Nie. Tym mniej tokenów STEEM będzie przypadać na użytkownika. Natomiast jeżeli wartość tokenów STEEM będzie większa, to kwota finalna także może okazać się większa.

STEEM może być jednocześnie traktowany jak akcje sieci Steem. Jeżeli sieć społecznościowa ma 10 razy więcej użytkowników niż wcześniej, zwykle jej wartość nie jest taka sama, często większa.
@noisy: Serio ciekawa sprawa. Tak swoją drogą to Twój poradnik dotyczący rejestracji jest nieaktualny a pod wskazanym linkiem nie ma nowszej wersji. Przed chwilą przechodziłem proces rejestracji i nie zostałem zapytany o dane do fb/reddit tylko o numer telefonu w celu wysłania kodu. No i nadal nie sfinalizowałem bo muszę czekać na zatwierdzenie co może potrwać do jednego dnia.