Wpis z mikrobloga

#uj #geologia czy #uek zarządzanie lub rolniczy #lesnictwo ? Trochę boję się Chemii i Fizyki, ze względu na to że nie miełem ich rozszerzonych w liceum. Dodam, że po zarządzaniu chciałbym być przedstawicielem handlowym.
#studia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tfujkolega: lesnictwo, jak wszedIe, wiecej absolwentow niz etatow. ale moze sie przydac i w innych branzach - najwazniejsze zeby juz cos robic w trakcie studiow, a nie liczyc na los. przedstawicielstwo handlowe w branzy te jest mozliwe, ale nigdy czynnie nie interesowalem sie rekrutacjami w tym kierunku ( maszyny, chemia do ogrodnictwa/rolnictwa). za to z minimalnym doswiadczeniem mozna zostac brygadzista/kierownikiem terenowym w firmach zajmujacych sie zielenia. tak przynajmniej wynika z
  • Odpowiedz
@tfujkolega:

UJ geologia - zostajesz na uczelni albo robisz w PAN, PIG-PIB itp. ujotowa geologia jest troche bezużyteczna na rynku pracy
leśnictwo - ??
UEK zarządzanie - bezrobotny ale w sumie jak chcesz byc przedstawicielem handlowym to na lajcie znajdziesz prace bo ich zawsze mało
  • Odpowiedz
Co do geologii to fakt, ciężko po niej z robotą. Chyba że wybierze się odpowiedniego promotora który ma kontakty i pomoże załatwić pracę (poza geologią inżynierską, tam samemu da się coś jeszcze znaleźć). Z mojego rocznika po ukończeniu studiów jak na chwilę obecną to tylko ja dostałem robotę w zawodzie.
  • Odpowiedz