Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mireczki z Wrocławia! Poszukujemy zaginionego kolegi!

Tomasz Kozik (27 lat) wyszedł z mieszkania przy ulicy Romana Dmowskiego krótko po północy w nocy z soboty (20.05) na niedzielę (21.05). Prawdopodobnie kierował się do swojego mieszkania na ulicy Bacha przez ul. Pomorską i Jedności Narodowej.
Był ubrany w ciemne spodnie, biały t-shirt i granatową kurtkę. Na palcu miał złotą obrączkę. Wyszedł bez butów w samych skarpetkach.
Jego telefon jest rozładowany i nie ma z nim od tamtej pory kontaktu. Załączam zdjęcie.
W imieniu żony i rodziny bardzo proszę o podzielenie się jakimikolwiek związanymi z sytuacją informacjami. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wroclaw #zaginieni (nie wiem, jakich jeszcze tagów mogłabym użyć, proszę o podpowiedź jakby co)
w.....e - Drogie Mirabelki i Mireczki z Wrocławia! Poszukujemy zaginionego kolegi!

...

źródło: comment_nt253xiTjwnqZCmmjQ5P7eUB2I2dKoLj.jpg

Pobierz
  • 178
@wellhellothere: Akurat nudzi mi sie na nocce i troche popatrzylem na googlemaps. Takim punktem do którego trzeba założyć, że MUSIAŁ dojść idąć do domu jest skrzyżowanie ulic św. Wincentego/Trzebnicka (żeby dotrzeć do ul. Słowiańskiej). Tam mógł dwoma drogami dotrzeć (albo tym 'skrótem' przy aptece św. Wincentego (jeśli poszedł np. ul. Jagiellończyka), albo 'normalną' drogą. W obudwu miejscach obok siebie są kamery. Ew. następnymi do sprawdzenia są kamery na skrzyżowaniu ul. Roosvelta/Jedności
eleg - @wellhellothere: Akurat nudzi mi sie na nocce i troche popatrzylem na googlema...

źródło: comment_2tM9qdMuUC4o4xP9MSp0g7LZIp8Obk1n.jpg

Pobierz
@jasie3k: właśnie stamtąd policja bierze te nagrania, wiem tylko tyle że dzis udało im się dotrzeć do tylko jednej kamery, jutro będą w tym samym miejscu kontynuować. To dużo roboty papierkowej, kamery są prywatne, tylko zarządca może je udostępniać. No i oczywiście tylko policji, nam nie. Mamy ręce związane, bo sami tego nie ogarniemy, jedyne co możemy robić, to chodzić po tych miejscówkach, gdzie są kamery, i prosić właścicieli o obejrzenie
@niewiemcotuwpisac: jest ;) właśnie zaczynamy się dowiadywać, czy czasem tam nie wylądował :D
@maruch: pytamy pytamy, napisałam wyżej. Jednak nie każdy może je dać/obejrzeć (tylko zarządca/da tylko policji), a ci co mieli dostęp mają dać znać jutro. Jak skończyło się z przyjacielem?
@wellhellothere: Ja na miejscu rodziny na wszelki wypadek prosilbym o sprawdzenie konkretnych kamer. Znam sprawe z mojego miasta, gdzie babke zamordowano (nie przypadkowo, chodzilo o jakies spadki, kamienice). Kamera ja zarejestrowala jak wchodzi na wiadukt, jak schodzi juz nie. Okazalo sie, ze policja nie zdazyla zabezpieczyc monitoringu z wiaduktu, zanim ten sie nie nadpisal. Ci od was z tego co widze tez sie nie garna do roboty, bo jesli potraktowaliby to
@wellhellothere: Przede wszystkim gratuluję dobrego ogłoszenia. Przeważnie wkleja się zdjęcia jak z laurki, a tu mamy normalne, żeby poznać człowieka. Życzę powodzenia. I daj znać, jak się znajdzie.
Na zdjęciu z monitoringu jest godzina 00:41. Wiadomo o której wyszedł? Można by ocenić tempo czy szedł żwawo czy powoli się ciągnął. Mogły go złapać jakieś powikłania po chorobie typu cukrzyca ?

Alko było pite czyste czy było coś mieszane i palone ?

Nie założył butów tylko klapki. Śpieszył się aby szybko coś założyć i wyjść z domu ?

Dziwne też że telefon ma rozładowany. Jak się gdzieś wychodzi to z naładowanym.
@wonsz_smieszek: obejrzała? Co Ty ( ͡° ʖ̯ ͡°) "zrobią to jak będą mieli czas".
@KwadratF1: wyszedł o 0:20, więc szedł normalnie (wliczając w to pewnie pożegnanie z kolegami). Tylko alko. Z tymi butami to bym bardziej zwalała na alkohol, po prostu było mu obojętne, a znajomi mówili, że ma tendencje do biegania boso po pijaku. Telefon rozładował się na imprezie.
@wellhellothere: Nie wiem kto Ci głupot nagadał z tym monitoringiem:
- jeśli to kamera prywatna, to zależy od zarządcy, czy udostępni - jak się uśmiechniesz to powinno zadziałać, przecież to ludzie i zależy wyłącznie od ich dobrej woli;
- nagranie z kamer można otrzymać (przynajmniej w Gdańsku) na wniosek, oczywiście większość nie działa, a i procedura trwa długo.
@wellhellothere Z tego, co piszesz, wynika, że właściciele sklepów nie kwapią się do pomocy. A gdyby tak skrzyknąć większą grupę, powiedzmy 30 osób, i chodzić od sklepu do sklepu uprzejmie czekając całą hałastrą, aż ktoś zainteresuje się sprawą i obejrzy nagrania? Chodzi o to, żeby odczuli presję, że to jest ważne. U nas w bloku monitoring nadpisuje się po 2-3 dniach, w sklepie może być podobnie, więc niestety trzeba się pospieszyć. Póki
tylko zarządca może je udostępniać. No i oczywiście tylko policji, nam nie.


@wellhellothere: A gdyby tak wyposażyć się w "teczki" (zdjęcia, "życiorys", opis, inne fragmenty monitoringu, kontakt) i zostawiać je w tych miejscach?
Nie odmówią wzięcia raczej, a to już daje szansę, że ktoś się zainteresuje i że trudniej będzie zapomnieć o przekazaniu szefowi, czy kto tam ma supermoce odpowiednie.
@kubek51: niestety nic...
@tepiciel_absurdow: nie wiem, czy się dobrze wyraziłam w kom wyżej, piszę wszystko na szybko. To z zarządcą to wiem, ale najpierw trzeba miećz nim kontakt. W niektórych miejscówkach mają nam dać znać dzisiaj, wczoraj było już za późno na kontakt z zarządcą. A jeśli chodzi o miejski monitoring, to dzięki, przekażę dalej, myśleliśmy po prostu że policja to szybciej ogarnie.
@laiamand: na razie czekamy na dzisiejsze