Wpis z mikrobloga

@L3stko: Sporo jednostek ma już kamery na uniformach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to trochę miecz obosieczny - ciągłe nagrywanie akcji może spowodować spadek skuteczności policji w sytuacjach niestandardowych, gdzie potrzebny jest element wychowawczy - dla niektórych patologii skuteczny jest tylko lekki #!$%@?, a wtedy policjant może być pociągnięty do odpowiedzialności.

Kamery powinny być w pokojach przesłuchań/służbowych.
dla niektórych patologii skuteczny jest tylko lekki #!$%@?, a wtedy policjant może być pociągnięty do odpowiedzialności.


@Maglev: I powinien, policjant nie jest od wychowywania, ma działać zgodnie z prawem. Jak dajemy mu swobodę wychowywania z użyciem siły kogo chce, to się nie dziwmy, że później samemu dostaniemy wpierdziel, bo policjant uzna, że trzeba nas wychować.

Kamery powinny być w pokojach przesłuchań/służbowych.


@Maglev: I co to da? Igora razili w łazience,
@bevegelsesmengde: Ja wiem, że to brzmi paradoksalnie, ale niestety są osiedla pełne kiboli i inny ciemnych typów, gdzie działa tylko pała. Mówię to z doświadczenia, bo kiedyś mieszkałem w takich okolicach. Nie polecam - i to nie jest kwestia tego, że mi się nie podobają.
I co to da? Igora razili w łazience, tam przecież kamer się nie zainstaluje.


@dontonek: Kamery na uniformach też nic nie dadzą, bo włącza się je samodzielnie. Istnieje opcja odpalenia ich zdalnie, ale jeden operator ma pod sobą dziesiątki policjantów.
le niestety są osiedla pełne kiboli i inny ciemnych typów, gdzie działa tylko pała. Mówię to z doświadczenia, bo kiedyś mieszkałem w takich okolicach. Nie polecam - i to nie jest kwestia tego, że mi się nie podobają.


@Maglev: nie, pała działa bo nikomu się nie chcę wykorzystać możliwości wynikających z prawa (urzędnikom, prokuratorom, policjantom, sędziom etc.). Pała jest szybka, tania, prosta.

Jak w każdej robocie i w Policji ludzie lubią
@Maglev:

dla niektórych patologii skuteczny jest tylko lekki #!$%@?, a wtedy policjant może być pociągnięty do odpowiedzialności.


Jeżeli policjant użyje przymusu bezpośredniego w uzasadnionym przypadku to nikt sie czepiał nie będzie. Rozdawanie #!$%@? losowym ludziom za wygląd nie jest normalne. Sam byłem wielokrotnie nieodpowiednio traktowany przez polucjantów i uważam,że takie kamerki to byłoby bardzo dobre rozwiązanie.

Kamery powinny być w pokojach przesłuchań/służbowych.


Niby w większości są. Oczywisćie potrafią,przypadkiem nie działać gdy
dla niektórych patologii skuteczny jest tylko lekki #!$%@?


@Maglev: Trzeba to zrobić zgodnie z prawem. Pranie pałą na komisariacie zasądzone jako alternatywa dla prac społecznych.
@Maglev: Wiesz po co istnieje paralizator i gaz pieprzowy? Właśnie po to aby nikogo nie bić. Kiedyś się tłukło delikwenta jak nie można było go skuć. Teraz natomiast policja jest w to wyposażona po to aby nie używać siły. Po za tym jeśli 4/5 policjantów nie potrafi obezwładnili jednego gościa to znaczy ze przeszli #!$%@? trening albo w ogóle go nie przeszli.