Wpis z mikrobloga

@bartez_94: Zielony nie włącza się do ruchu!

1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:


na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;
na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z
@przech: Większość osób widząc znak D-14 oznaczający koniec pasa ruchu, błyskawicznie zmienia go na inny. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli kończy się prawy pas jezdni to nie oznacza to, że prawa strona ma pierwszeństwo. Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym:

Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

oraz

Art. 22. 4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany
@przech: kodeks mówi, ze zielony ma ustąp pierwszeństwa i tyle w temacie. Niebieski ma pełne pierwszeństwo przed zielonym przy wjeździe na ten pas. W praktyce znaczna większość kierowców, w tym ciężarówek, daje możliwość wjazdu zielonemu.

widziałem miejsca gdzie jest namalowana linia jednostronnie przekraczalna - czyli ciężarówka może zjechać na lewy żeby umożliwić wjazd zielonemu, ale niebieski nie może na prawy. tak powinno być.


@przech: a ja widziałem odwrotnie, ciągła z