Wpis z mikrobloga

Podobno na #keto nie można przybrać tłuszczu. A co jeśli osoba z zapotrzebowaniem kalorycznym około 2500 kcal zacznie spożywać dzień w dzień 5000 kcal albo nawet z 7500 kcal nadal pozostając w ketozie? Bo tak na logikę wychodzi mi, że powinno to oznaczać ogromne przyrosty czystej masy mięśniowej i zastanawiam się nad przejściem na taką dietę.
#mikrokoksy
  • 34
  • Odpowiedz
@piwniczny_koks: normalnie przybierasz na wadze jesli masz nadwyzke kaloryczna, keto zmniejsza ci tylko apetyt bo masz staly poziom cukru we krwi bez naglych spadkow i wzrostow wiec niektorzy mysla ze moga jesc ile chca i nie przytyja
  • Odpowiedz
@Arintor:

ogromne przyrosty czystej masy mięśniowej

Ogólnie na ketozie ciężko się buduje mięśnie. ae z drugiej strony jak juz je zbudujesz to trudniej tez je stracić.
A co do głównego pytania to tez pamiętam, ze zadawałem sobie to pytanie i gdzieś znalazłem na jakimś blogu ze jak spożyjesz za duzo tłuszczy to po prostu Twoja kupka będzie tłuszcza- czyli po prostu to wydalisz. (nie wiem ile jest w tym prawdy)
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: stracic mozesz glikogen i zwiazana przez niego wode, ktore w przypadku keto sa na poziomie minimalnym. Miesnie sa takie same w obu przypadkach.

Po dostosowaniu sie do trawienia duzej ilosci tluszczu, organizm na pewno na takie marnotrastwo, jak wydalanie latwo dostepnej energii sobie nie pozwoli.
  • Odpowiedz
@piwniczny_koks: Powodzenia z jedzeniem 7.5k kcal z tluszczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tluszcz egzogenny jest transportowany przez chylomikrony do miesni i tkanki tluszczowej. Wiec mozna spokojnie przybrac na wadze bedac na keto.
Osobiscie zauwazylem, ze jak jem duzo wiecej tluszczu, to troche tyje, ale przyspiesza mi tez metabolizm i jest mnostwo energii. Niestety nie robilem zadnych badan, zeby sprawdzic jak duze ilosci tluszczu wplywaja na metabolizm.
  • Odpowiedz
@Calhil: Jak bedziesz mial za malo bialka/wegli w stosunku do ilosci pochlanianych tluszczy, to organizm moze zaczac sobie przerabiac aminokwasy powstale w wyniku przemian katabolicznych na pirogronian, zeby moc wiazac kwasy tluszczowe.
Czyli mowiac kolokwialnie sam sie zjadac.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hank85: A ile ten stosunek wynosi dokladnie? Organizm sam jest w stanie sobie zapewnic wystarczajaca ilosc glukozy przez glukoneogeneze (np. z glicerolu). Wydaje mi sie, ze to tylko jakas zydowska propaganda majaca na celu zwiekszenie sprzedazy wysoko przetworzonych produktow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Calhil: nie, to byl akurat art o keto i tym dlaczego mozna na nim przybrac tkanke bez udzialu wegli, ze z bialka tworzy sie pirogronian, a z niego glicerolo fosforan. I co by bylo, gdyby tego bialka bylo za malo, tzn gdyby je rozmyslnie ograniczyc, zeby zwiekszyc efekty diety.
  • Odpowiedz
@Calhil: chyba rzeczywiście przetestuję to na własnej skórze, bo z tego co czytam zdania są podzielone. Może 7,5 tys kcal to rzeczywiście za dużo, ale z 5 tys kcal bez problemu ogarnę. Myślisz, że dorzucenie do tego IF w protokole 20/4 będzie dobrym pomysłem?
  • Odpowiedz
@piwniczny_koks: Dodam jeszcze że u mnie są problemy z trawieniem wszystkiego jak zjem na raz. Szczególnie smalec wchodzi ciężko - śmietanka stosunkowo najlepiej. Dlatego rozkładam przynajmniej na trzy posiłki, IF wychodzi automatycznie bo jak ostatni posiłek jem koło 19 to do 9,10 rano nie mam i tak apetytu.
  • Odpowiedz
To spróbuj robić masę na keto. Powodzenia.


@majkelr: Bez problemu można robić masę, ale wiele osób się zniechęca bo nie widać mięśni napompowanych glikogenem, pompa mniejsza, mniej wody w mięśniach itp. Gorsze efekty wizualne. Ale siła rośnie i wystarczy wrócić na węgle żeby zobaczyć wzrost objętości.

Mi osobiście bardziej podobają się "suche" mięśnie, ładnie widać ich ostre kontury, lepiej się też czuję - lekko i zdrowo. Pamiętam jak kiedyś ćwiczyłem
  • Odpowiedz
@kawazrana: Raczej tak, wg pasków ketonowych, chociaż lekka. Poza tym naprawdę nie ma dużej różnicy czy ktoś je 40g czy 50g - ogromnie większy wpływ na całość diety ma ogólna liczba kcal.
  • Odpowiedz
@piwniczny_koks: nie ma prostej odpowiedzi. Nikt nie zrobił takich badań, kiedyś była próba karmienia więźniów większą ilością kalorii niż potrzebują w postaci tłuszczu ale nie udało się ich do tego zmusić (nie wiem co to za badanie, Garry Taubes wspomniał o tym w podcascie Sama Harrisa). Ciężko też powiedzieć czy będziesz w ketozie bo nadmiar bialka jest przetwarzany w glukozę i powoduje wydzielanie insuliny choć z opóźnieniem i w mniejszej ilości niż cukru. Jak wmusisz w siebie dużo jedzenia to pewnie doprowadzisz do wydzielania IGF i innych hormonów.

Czy 5000 kcal tłuszczu jest równie tylu samym kaloriom cukru jeśli chodzi o przybranie wagi to się spierają ludzie i nie oczekuj dobrych badań w tym temacie. Badania obserwacyjne w żywieniu są z dupy bo ludzie kłamią a kliniczne są niesamowicie drogie i ciężkie do zaakceptowania.

@chchmiel: mierzenie acetoacetonu w moczu nie ma nic wspólnego z ketozą dietetyczną. Jak nie jesteś diabetykiem to wywal paski. Już udowodniłeś że twoje ciało potrafi produkować ketony, nic
  • Odpowiedz