Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy,
ostatnio padł mi dysk i stwierdziłem, ze kupie sobie nowy sprzęt. Przeznaczenie to programowanie (Java EE). Zdecydowalem sie na poleasingowce. I teraz pytanie, poważnie rozważam dwie oferty:
1. Cos takiego jak to Dell Latitude E6540 tylko, ze oferowany mi ma 250 GB SSD i 8 albo 12 GB ramu (nie pamiętam dokładnie). Cena 2 500
2. Cos podobnego do Lenovo Thinkpad T430 + dokupiłbym jakiś monitor FHD + perspektywa złożenia desktopa (jesień/zima?), monitor akurat by mógł sie wtedy przydać. - Cena Thinkpada ~1 500
Zależy mi na wygodzie i rozdzielczości FHD (wiecej sie miesci na ekranie, ostatecznie minimalnie hd+). Budżet do 3k, ale im mniej tym lepiej.

#thinkpad #thinkpadmasterrace #latitude #dell #lenovo #ibm #notebook #pomocy #it #kiciochpyta
  • 5
@quetran: nie wiem jak dell, ale mialem thinkpada t430 przez jakis rok. Byl podpiety przez dock do monitora 24" fhd.

Poza problemami samych systemów(win, linux) to problemów nie miał. i5/8gb/ssd/hd+ i 24" fhd

GORĄCO polecam dock. Kosztowal mnie 60zl, ale jakby kosztował 1000 to kupiłbym bez mgurnięcia okiem. Przy przenoszeniu kompa coś genialnego. Wszystko wpiete w docka i wpinasz i wyciagasz...

Bateria 9cell wyciagnie z 5h izi, jak byla nowa to
@MercedesBenizPolska: dzięki za odpowiedz, nie odczuwałeś spadku wydajności, jak laptop musiał sobie radzić z fhd? Czy ten procesor (i5-3320) jest wg Ciebie wystarczający?
Mógłbyś rozwinąć, o co chodzi z tymi problemami? Mam zamiar używać na nim Manjaro i3 i zaczynam się obawiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@quetran: mialem i5 3210, z wydajnoscia bylo super, ale czy to win czy linux to zawsze jakies bledy czy problemy.

Kupilem za 3 razy tyle macbooka o slabszych podzespolach i dziala w #!$%@? razy lepiej niz thinkpad :)

zadnego spadku wydajnosci po wpieciu monitora nie bylo. A humory win czy lin to standard. Przerobilem troche systemow, od win7 przez slack, arch, mint, debian, xubuntu. Zawsze bylo cos delikatnie nie tak...