Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem - korzystam z abonamentu w Play, umowa na ojca, mamy kilka numerów i telefonów. Oczywiście w tym moim jebła karta SIM - muszę ją wymienić, jednak tę "siłę" ma tylko właściciel umowy. Problem jest tego typu, bo ojciec choruje na SM i nie rusza się w żadnym stopniu z domu, wszystko do tej pory (ZUS, rachunki, umowy, itp) rozwiązywałem w jego imieniu za pomocą pełnomocnictwa, które po prostu spisałem a on podpisał. Tym razem w BOK #play mówią mi, że musi to być pełnomocnictwo notarialne albo elo. Na pytania co mogę zrobić w takiej sytuacji już nie otrzymuje odpowiedzi. Czy oni faktycznie mogą mi nie przyjąć takiej formy pełnomicnictwa jak dotychczas, która to już skutkuje od wielu lat we wszystkich możliwych urzędach? Chyba bystrzak z tagu #prawo sie przyda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gsm
  • 24
  • Odpowiedz
@zwariowanytomi: Nie byłem, zawsze załatwiam takie coś telefonicznie przed, żebym później się z nimi nie kłócił (). W BOK mówi mi, że tylko i wyłącznie notariusz, blah, blah, blah. BOK online z kolei, że tylko i wyłącznie właściel, blah, blah...
  • Odpowiedz
@hi_im_cayman: idz do punktu wez dowod ojca i swoj i napisane na a4 upowaznienie z podpisami. A potem od drzwi ladnie sie usmiechaj i badz mily wytluszcz jaka jest sytuacja.
BOK to zazwyczaj beton nie do obejscia, a w punkcie pracuja normalni ludzie.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze tak, polecaj opowi posługiwanie się cudzym dowodem osobistym. 4k kary za to jest, konsultant może odpowiednie służby zawiadomić i zatrzymać dowód do czasu wyjaśnienia.

@hi_im_cayman: Ja bym na Twoim miejscu zrobił tak jak ja zrobiłem. Przychodzisz na pewnego siebie, mówisz że chciałbyś wymienić i tyle.


To nic nie da chyba, że trafisz na osobę, która ma w dupie procedury. Ale Play ostatnio mocno na przestrzeganie cisnął więc może być ciężko.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze tak, polecaj opowi posługiwanie się cudzym dowodem osobistym. 4k kary za to jest, konsultant może odpowiednie służby zawiadomić i zatrzymać dowód do czasu wyjaśnienia.


@Krupier: Polecam czytanie ze zrozumieniem tekstu:

idz do punktu wez dowod ojca i swoj


To nie jest poslugiwanie sie czyims dowodem tylko uwiarygodnienie upowaznienia. Standardowa metoda jakos mnie nikt na poczcie ani nigdzie indziej nie zatrzymal. W dodatku informacja w upowaznieniu o stopniu niepelnosprawnosci robi robote.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze polecam jednak doklsztalcenie się z pewnych zakresów prawa zanim zacznie się doradzać komuś takie rozwiązania.

To, że panie na poczcie maja to w dupie to już nie moja wina.

Art. 275 KK.
  • Odpowiedz
@Krupier: @PurpleHaze: Jestem po rozmowie z notariuszem i ... faktycznie nie ma innego "sposobu". Przy wzmożonej ustawie antyterrorystycznej na tego typu praktyki kładą szczególną uwagę i istnieje też wysokie prawdopodobieństwo, że ...
1) Faktycznie na ładne oczy dostałbym kartę sim od ręki
1.1) skan "pełnomocnictwa" zostałby zweryfikowany w późniejszym czasie przy rozliczeniu
1.2) karta sim zostałaby zablokowana ( ͡º ͜ʖ͡º)

2*) żyłbym długo i szczęśliwie
  • Odpowiedz
@PurpleHaze nie mozna poslugiwac sie cudzymi dokumentami, nawet celem "uwiarygodnienia" tylko.

@hi_im_cayman co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Sprobuj w punkcie, moze trafisz na czlowieka, ktoty nie zwroci uwagi. A jak bedziesz w domu to zalatw wizyte notariusza i miej pozadne pelnomocnictwo z pelnym zakresem. W ZUS czy innych tez mozesz kiedys sie w koncu odbic, a nie bedzie czasu na bieganie wtedy.
  • Odpowiedz
@hi_im_cayman: ja bym z chęcią powalczył, ze "zwykle" pełnomocnictwo wystarczy. To co firmy telekomunikacyjne czy tez banki (choć banki jeszcze rozumiem) wyprawiaja to głowa mała. Ostatnio czekałem dwa tygodnie na weryfikacje pełnomocnictwa.
Ogolnie ich twierdzenia o pełnomocnictwach notarialnych sa głupota... ale jak sie uprą to pracownik nic nie przyjmie i tyle zawojowałes.
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze

uwiarygodnienie upwaznienia


Jakie uwiarygodnienie? Dowód osobisty w rękach osoby innej niż właściciel znaczy jedno wielkie NIC! Równie dobrze mógł ukraść ojcu ten dowód. Takie to uwiarygodnienie.
  • Odpowiedz