Wpis z mikrobloga

  • 339
Tak sobie myślę o #magdazuk
Chciałabym, żeby w naszym kraju było tak, że gdy zdarzyła się ta historia, to kilka dni później w samolotach leżących do Egiptu już siedzą nasi smutni panowie, co to nazwisk nie mają.
Potem przez dwie następne noce odwiedzają wszystkich zamieszkanych w sprawę, począwszy od rezydenta, z uprzejmym zapytaniem kto, co i dlaczego.
A za kilka tygodni skoordynowane działania polskiego i egipskiego wymiaru sprawiedliwości przynoszą sukces w wykryciu sprawców.
Niestety egipskie media informują, że sprawcy nie mogli zostać zatrzymani, gdyż kilka tygodni wcześniej popełnili zbiorowe s---------o, strzelając sobie 8 razy w potylicę. A przy ich zwłokach znaleziono jeszcze 4 komplety palców i zębów niewiadomego pochodzenia.
I przez następne kilka lat nasze żądne egzotyki polskie dziewczyny mogą spokojnie upijać się w hotelowych barach i spać pod stolikami.
Bo kto ma wiedzieć, ten wie, że ruszania ich się nie opłaca, gdyż potem można nie mieć czym zjeść falafela.
Tak bym chciała.
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@El_Duderino: to napewno, tylko nie jestem pewien czy ma to związek ze wspieraniem humanitarnym Palestyny. Wiadomo, że takie akcje psują stosunki, swego czasu była też spina z Argentyną
  • Odpowiedz
@MojaLiliJ: Jest kraj ktory dba tak o swoih obywateli. Nazywa sie Izrael. Izrael po 2 wojnie swiatowej w latach 50 poszukiwal ocalalych nazistow i ich mordowal. Do tego sie tym szczyscil mowiac, ze nie przestanie dopoki ostatni nazista nie wyzionie ducha. Z kazda zydowska wycieczka podrozuje jeden badz dwoch agentow mosadow. To jest powazne panstwo. Obywatel Izraela jest respektowany na calym swiecie bo z zydami sie nie zadziera
  • Odpowiedz
@MojaLiliJ: jedynym panstwem ktore czasami tak postepuje co ciekawe jest Rosja i wczesniej ZSRR ( Byla kiedys taka glosna historia (bodajze lata 80 te, nie pamietam juz) ze jakiegos obywatela (albo obywatelke lub obywateli) ZSRR porwali jacys terrorysci na Bliskim Wschodzie. Rosjanie rzeczywiscie wtedy wyslali paru typow ktorzy zarzneli czesc rodzin porywaczy a im samym wyslali czesci ich cial z informacja ze jak cos sie stanie porwanemu (albo porwanym, nie
  • Odpowiedz
@ppiasq: http://articles.latimes.com/1986-01-07/news/mn-13892_1_soviets. Wg mojej wiedzy to nie jest miejska legenda. A skąd masz takie informacje ze to bzdura? (nie wykluczam tego - ale mowi o tym wiele zrodel). Zakladam ze moze miales na mysli "szczegoly" tej historii ktore pojawiaja sie na roznych stronach (o obcinaniu jajek czy czyms takim). Te rzeczywiscie nie znajduja potwierdzenia (bo ich nikt nie potwierdzi) ale cala historia o ile wiem jest prawdziwa.
  • Odpowiedz
@MojaLiliJ: fajnie jakbyśmy mieli bardzo silne i nowoczesne służby, ale one nie są po to żeby rozwikływać sprawę jednej blondynki o podejrzanej reputacji i zabijać z związku z tym ludzi na obcej ziemi. Pomyśl, że jutro jakieś sebkisy zabijają arabskiego turystę, normalnego człowieka. I co teraz, przylatują służby Arabii Saudyjskiej i mordują 4 sebiksów w lesie, spoko by było?

Najkorzystniej politycznie nie byłoby mieć zabójców rozwiązujących kryminalne pseudo aferki na
  • Odpowiedz
  • 1
@El_Duderino Może to troszkę naiwne, ale założyłam, że takie służby potrafią wyczuć, kiedy ktoś jest niewinny i trzeba go tylko troszkę przestraszyć, żeby skończyło się co najwyżej na siniakach. A winnych mi nie szkoda i niech robią z nimi co chcą.
@stjimmy @thismortalcoin @Naczelny_Zboczeniec_Wykopu @abunasrallah @szczym_do_ludzi Może nie trzeba się zastanawiać, kto tak robi, tylko czy to przynosi efekty.
@MateyJDM @elokompaniero Ja nie oczekuję tego, tylko tak sobie gdybam pod noskiem.
@rtone Ja myślę, że wtedy bardziej prawdopodobne, że do więzienia tarafi ktoś niewinny albo postawiony. Bo nie będzie chodziło o to, żeby rozwiązać problem, tylko żeby dochodzenie zakończyć sukcesem jak najszybciej.

Ja wiem, że może ja mam za małą główkę, żeby pomieścić te wszystkie trudne polityki. Ale tak sobie wydumałam, że hipokryzja jest podstawą racjonalna. Pilnujemy swojego podwórka, by nikt bez naszej wiedzy na nim nic nie robił. Ale samemu sprawy u innych załatwiamy szybko i skutecznie. Przecież nie mówimy tutaj o normalnych krajach, tylko takich, które mają wątpliwe rozumienie sprawiedliwości. To tak jak z tym teleturniejem, w którym dwie osoby decydują, czy podzielić się nagrodą, czy ryzykować próbując zgarnąć całą dla siebie. Najlepsza strategia to mówić,
  • Odpowiedz
@MojaLiliJ: o Boże xD

Może to troszkę naiwne, ale założyłam, że takie służby potrafią wyczuć, kiedy ktoś jest niewinny i trzeba go tylko troszkę przestraszyć, żeby skończyło się co najwyżej na siniakach. A winnych mi nie szkoda i niech robią z nimi co chcą.

Skąd to niby mają wiedzieć? Bo komuś źle z oczu patrzy to mają mu wpakować kulkę w potylicę? Hymm ktoś już chyba tak robił z przedstawicielami
  • Odpowiedz
  • 0
@szczym_do_ludzi @RysiuFujara @Celinka95 @dziara1429 Myślę, że tak mówicie, bo macie podświadomie przeświadczenie, że waszym bliskim nic takiego się nigdy nie zdarzy. Ale gdyby, odpukać, tak się stało, to ostatnie, czym zawracalibyście sobie głowy jest to, czy kilka osób w niewiele znaczącym afrykańskim państwie się obrazi na Polaków. Hotele się na nasze pieniądze nie obrażą i nie pozwolą rządowi obrazić się na turystów. A o prawach człowieka i protokole
  • Odpowiedz
@MojaLiliJ: Aha XD

Czyli żądne egzotyki Polki chciałyby bezpiecznie puszczać się w Państwie Arabskim xD

Potępiam każdą formę przemocy wobec kobiet, ale tutaj włącza się moim zdaniem #logikarozowychpaskow. Dlaczego? Dlatego, że one dobrze wiedzą gdzie się pchają np. jakie panują tam 'obyczaje' i jak traktuje się kobiety, a mimo to jadą tam z przeświadczeniem 'a może mnie to nie spotka hehe'. Za naiwność się płaci. Czasami najwyższą
  • Odpowiedz