Wpis z mikrobloga

Mirki, #motoryzacja, #opel corsa c 1.2 80km, warto pakować #lpg do auta? Planowana ilość kilometrów/miesiąc to około 1,7-2,5 tys. Jaki jest koszt instalacji? Jak wygląda awaryjność instalacji gazowych? Jakie są koszta obsługi takiej instalacji?

Może ktoś z #gliwice mógłby polecić jakiegoś zaufanego gazownika?
  • 22
@Bogu2: Miałeś do czynienia? której generacji instalacja? Powiem szczerze trochę się obawiam o kłopoty - trochę czytałem na internetach, ale $$ przekonują no i właśnie się waham. tylko 1 500 pln? internety mówią że około 2500. Jak bardzo trzeba o niego dbać? Jaka częstotliwość konserwacji?
@Bogu2: Miałeś do czynienia? której generacji instalacja? Powiem szczerze trochę się obawiam o kłopoty - trochę czytałem na internetach, ale $$ przekonują no i właśnie się waham. tylko 1 500 pln? internety mówią że około 2500. Jak bardzo trzeba o niego dbać? Jaka częstotliwość konserwacji?

II generacja wystarczy. Wszystkie moje ałta miałem z LPG. Każda Kolejna jest o klocka więcej.
Załóż. Jak po 3 latach mi powiesz, że to zły pomysł,
@Bogu2: przy drugiej generacji nie będzie problemów z spadkiem mocy? Nie jest tak, że auto w tym momencie schodząc poniżej jakiejś prędkości obrotowej przechodzi z automatu na benzynę?
@frytec: jak sie przelaczy na gaz to na gazie jezdzi, oplaca sie, inaczej ludzie nie jezdziliby na gazie.

spadek mocy jest, ale nie zawsze i prawie niezauwazalny. tu juz trzeba czytac o konkretnym polaczeniu modelu auta i gazu.
@frytec no poczytałem i masz plastikowy kolektor. Na II gen jak Ci gaz strzeli to kolektor do wymiany ( a na II gen się to może zdarzyć). Jeśli planujesz robić takie przebiegi to myśle że warto ten 1000 dołożyć. Jak kiedyś liczyłem po jakim przebiegu się zwróci sekwencja ( u mnie 1.4 16v więc podobne spalanie) i wychodzi około 20k km.
@frytec tylko 4 generacja instalacji lpg czyl sekwencja. Spalanie lpg wyższe o około 20%. Wymiana świec i przewodów raz na 60-80tkm. Przegląd 160zl. Filtry do lpg w internecie ok 30zl. Jak masz minimum wiedzy to na forum lpg ogarniesz jak to wszystko ustawiać. Byle nie montować brc bo w nowych ich instalacjach sam nic nie zrobisz z ustawieniami. Koszt realnie ok 2500 ale powinno być mniej bo parownik i wtryskiwacze nie muszą
@maly_stary_rower: @0987654321: @wlatca-oka: nie jest tak, że na Iv generacji on ma porównywalną moc co na benzynie (spotkałem się nawet z opiniami, że osiągi silnika są poprawione)?

Jaka jest procedura przy gazie?
Zakładają mi gaz i co potem muszę zrobić? Gdzie wbić gaz do dowodu rejestracyjnego?
Jak z przeglądami, co ile coś wymieniać?
@frytec Realnie koszt założenia LPG do takiego auta to ~2000zł. Koszta obsługi znikome, raz na rok 50zl więcej na przegląd i jakieś filterki raz na ruski rok w cenie bułek.