Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #budujedrona #cebuladeals #cleanflight
Kontroler lotu Omnibus F4pro v2 za $16.04
https://www.aliexpress.com/item/Betaflight-OMNIBUS-F4-Pro-V2-Flight-Control-Built-in-OSD-BEC-for-FPV-Racing-Drone-DIY/32808654621.html?
Chyba się majfriendowi coś pokręciło - cena jak za F3, a sprzedaje F4 Pro z OSD, BEC, czujnikiem prądu...

Dodatkowo ma z rzeczy tanich:
- Najtańsze chyba ESC z firmware Blheli (pewnie na avr, ale za $4...) https://www.aliexpress.com/store/product/F16816-18-RW-RC-V14-2-Version-BLHeli-Program-OPTO-mini-16A-20A-30A-ESC-for/404049_32597987965.html?
- taniutkie silniczki 2204 - $3.41 - takie same są "oem" stosowane w dronach Eachine (np Racer 250) https://www.aliexpress.com/store/product/F16087-88-MT2204-2300KV-Motor-for-Mini-Multirotor-Quadcopter/404049_32655788194.html
  • 77
  • Odpowiedz
Buduję pierwszego drona, 250. Naze32 jako kontroler już kupiony niestety,

No różnica softwarowa między naze32 na procesorze F1, a F4 - to jest jak między pentium4 a i5 ... ale jak już masz, to niech będzie, może z czasem sobie zmienisz? (chyba że uda ci się sprzedać naze a kupić f4)

Czy te esc są w miarę dobre pod taki build? Jako silniczki planuję wstawić te: https://www.aliexpress.com/item/4pcs-lot-MT2204-2204-2300KV-CW-CCW-Brushless-Motor-For-Mini-250-280MM-Quadcopter/32680079113.html

@IreuN: no silniczki są
  • Odpowiedz
A gdybym kupił ten esc z blheli_s, da mi to coś na naze32?

@IreuN: nic ciekawego, bo dopiero od procesora F4 jest obsługa cyfrowych protokołów FC>ESC jak dshot. Na F1/F3 już możliwość stosowania oneshot125 będzie wystarczającą przyjemnością, w stosunku do "starego klasycznego PWM servo" obsługiwanego w "starych" ESCach
  • Odpowiedz
Te będę git? Jak się bawić to się bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@IreuN: łone są fajne tylko z znaczkiem V2 (zupełnie inny procesor). A jak ci wygodniej, to występują również w formie 4paka - 4in1 4ESCe na jednej płytce, tylko kabelki do silników przylutować i jedno zasilanie, jedna wtyczka sterowania:
https://www.banggood.com/Racerstar-RS20Ax4-V2-Blheli_S-20A-2-4S-4-in-1-ESC-D-Shot-in-Default-with-5V-LBEC-for-FPV-Racer-p-1107071.html tu $33

Ogólnie to jest tak, że niezbyt się opłacają półśrodki. Albo bierzesz budżetowego najtańszego
  • Odpowiedz
@hrumque: Oj stary, teraz to Ci już wiszę piwo, jeszcze z 3 razy to przeczytam i pewnie zrozumiem. :D Fajna rzecz w tym 4w1, jak rozumiem ta płytka mieści się idealnie po kontrolerem, right? ;)
  • Odpowiedz
@IreuN: tak, to jest ten sam rozmiar otworów co typowe FC oraz PDB (dystrybucja zasilania, co w takim przypadku nie ma już sensu), kwadrat jakieś 31 czy 32mm, można robić "flying tower" pic rel (a jak się jeszcze trafi FC który ma nadajnik VTX na sobie, to już masz komplet)
(a jest jeszcze rozmiar kontrolerów i osprzętu "mikro" 2x2cm ale to już jest upierdliwie małe - same złączki i śrubki zajmują
hrumque - @IreuN: tak, to jest ten sam rozmiar otworów co typowe FC oraz PDB (dystryb...

źródło: comment_LrFlsbAgupo5T9Ht67YpiBuiU4ljtdO4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hrumque: No właśnie o takiej wieżyczce myślałem, tam z tym ESC 4w1 już widzę, że są te.. "separatory". Myślałem, że taniej mi wyjdzie ten dron hah. Dziękuję raz jeszcze za pomoc.
  • Odpowiedz
@IreuN: przecież to się łączy skręcając całość zwykłą śrubką M3 (tylko dłuższą, jak jest wyżej), a jako "separatory" nie musisz specjalnych cudów modelarskich kupować - ja stosuję przycięty kawałek jakiejś rurki-tulejki plastikowej, trochę bardziej sztywnej niż rurka termokurczliwa, a nadal wygodnie ciętej nożyczkami/nożem do tapet.
  • Odpowiedz
@hrumque: ESC 4w1 już zakupione, na Ali za 30$, dziękuję jeszcze raz za pomoc, jak będziesz kiedyś w Sosnowcu to daj znać, bo piwo jednak wiszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hrumque: Mordko, a jeśli ten F4 okaże się F3, będzie jakaś przewaga tego ESC z BLHeli_S czy też nie? Rozumiem, że Dshot jest tylko od F4, ale te inne tryby, standardy, czy co to to jest.. oneshot125 i inne, są wspierane przy takim ESC jakie wybrałem?
  • Odpowiedz
jeśli ten F4 okaże się F3, będzie jakaś przewaga tego ESC z BLHeli_S czy też nie

Rozumiem, że Dshot jest tylko od F4,

@IreuN: właśnie patrzę, i w nowym Cleanflight >2.0 opcja dshot się pojawia nawet na platformie F3 - być może "już zrobili"

ale te inne tryby, standardy, czy co to to jest.. oneshot125 i inne, są wspierane przy takim ESC jakie wybrałem?

Tak, każdy tryb lepszy od PWM będzie
  • Odpowiedz
nawet na Naze32 widzę w opcjach Dshot, to też obsługuje? XD


Edit: Po zapisie przełącza się na 'Brushed'
@IreuN: nie obsługuje.
Po pierwsze pamiętaj - że akurat "naze32" to jest nazwa handlowa konkretnego (jednego z pierwszych popularnych i masowych) producenta-montera takich kontrolerów, ale hardwarowo to jest jeden pies czy weźmiesz takie coś od naze, czy od innego cc3d, seriouslypro czy coś.


Liczy się procesor (a tu wybór jest tylko F1, F3,
  • Odpowiedz
@hrumque: Ja mam akurat Naze32 REV6 w wersji 10DOF, na płytce jest napis atroflight, kupię pewnie tą F4 którą tutaj podlinkowałeś, a tą sprzedam i tyle :D
  • Odpowiedz