Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #budujedrona #cebuladeals #cleanflight
Kontroler lotu Omnibus F4pro v2 za $16.04
https://www.aliexpress.com/item/Betaflight-OMNIBUS-F4-Pro-V2-Flight-Control-Built-in-OSD-BEC-for-FPV-Racing-Drone-DIY/32808654621.html?
Chyba się majfriendowi coś pokręciło - cena jak za F3, a sprzedaje F4 Pro z OSD, BEC, czujnikiem prądu...

Dodatkowo ma z rzeczy tanich:
- Najtańsze chyba ESC z firmware Blheli (pewnie na avr, ale za $4...) https://www.aliexpress.com/store/product/F16816-18-RW-RC-V14-2-Version-BLHeli-Program-OPTO-mini-16A-20A-30A-ESC-for/404049_32597987965.html?
- taniutkie silniczki 2204 - $3.41 - takie same są "oem" stosowane w dronach Eachine (np Racer 250) https://www.aliexpress.com/store/product/F16087-88-MT2204-2300KV-Motor-for-Mini-Multirotor-Quadcopter/404049_32655788194.html
  • 77
Ten kontroler też jest git? Bo nóżki mi się przydadzą, a osobno kupując drożej wyjdzie. ;)


@IreuN: wygląda ok, a "nóżki" w sensie goldpiny? To je kupisz za 1zł w każdym sklepie elektronicznym, zwłaszcza że wszystkich i tak się nie obsadza (bo nie ma sensu, zwłaszcza jak możesz "małą białą wtyczką" spiąć 4in1 esc wszystkie sygnały z jednym portem wyjściowym w FC)
ważniejsze są te małe białe wtyczki - i tego
F1 'wydoli' przy takim MultiShot. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@IreuN: nie wyrobi, bo maksymalnie wyciśnie 2kHz "update pid" (choć raczej 1kHz), a multishot (jeśli byłby przez ESC wspierany) to 32kHz - bez sensu 32x wysyłać takie same nastawy obrotów do silników, skoro pid nie zostanie przeliczony z aktualizowany w tym czasie.
@IreuN: nie no, że nie wydoli. Wydolić wydoli oneshot przy 1kHz pid, chodzi też o to, by maksymalnie szybko po obliczeniu nowych nastaw przez pid - uwzględnić je w kolejnej nastawie dla silników, więc stosuje się też patenty że sygnał do silników jest "synchroniczny" z pid (by zaraz następny wysyłany po obliczeniach - był aktualny), albo stosuje się szybkie protokoły, by czas wysyłania był na tyle krótki, żeby opóźnienie do najbliższego
A powiedz mi, czy to Firmware na ESC (BlheliS) się jakoś wgrywa, aktualizuje, czy to jest po prostu cecha produktu, która nie wymaga niczego?


@IreuN: wgrywa się/aktualizuje, to jest po prostu firmware. Ale plus współczesnych esc, które mają od razu podane że mają blheli lub blhelis jest taki, że nie trzeba esc rozbierać, szukać pinów programowania ISP itp - tylko przez ten sam sygnał wejściowy sterujący się też można połączyć
hrumque - > A powiedz mi, czy to Firmware na ESC (BlheliS) się jakoś wgrywa, aktualiz...

źródło: comment_2KMqdPmaDap8OU5A2syQ63FuBUnAgKDH.jpg

Pobierz
@IreuN: jak masz F4 z czujnikiem prądu - to podłączasz czerwony z ESC do wyjścia "MOT POWER" w F4, a czerwony z baterii do F4 "BAT". Czarny z baterii i czarny z ESC łączą się razem na polu GND w F4

Jak nie masz kontroli prądu, to po prostu podpinasz grube czerwony i czarny do baterii/złącza baterii
@hrumque: Kolejna sprawa.. Bateria, na coś szczególnego trzeba zwracać uwagę? Ile do takiej 250 najlepiej wsadzić, żeby to chwile polatało? Taki kompromis waga/czas lotu?
@IreuN: jak się lata to i tak wychodzi w porywach 3-5minut, co byś nie wsadzał. Przeważnie wsadza się jakieś 1500mAh, jak wsadzisz większą - to polatasz 2x wolniej i 1minutę dłużej
Ważne, by parametr C był odpowiednio wysoki (a najlepiej - jak największy)
@hrumque: Patrzyłem jeszcze na stronę gdzie sprzedają wersję V3 tego kontrolera i...

BEWARE OF THE CLONE-because of the popularly the direct copys have come. They are all cloning the Older V2 with a massive Current Club24A problem. We also give a portion of sales back to the community to keep improving the software


Mam się tym nie przejmować? :D
@hrumque: Poszukałem trochę:

Club 24A = Problem with current sensor that causes amp meter to read a huge current (typically 24A) as soon as you draw current for vtx from VCC-RAM.

The Club-24A can be ignored if you:


(1) Do not use VCC-RAM to feed external device (presumably using a separate PDB), or

(2) Jump RAM to 5V.
@IreuN: śmigiełka kinkgkongi są ok, kupuj w dużych paczkach ;)
a bakteria... no ok, ale na jednej to nie zabawa, bo co - polatasz 3-5 minut i do domu ładować godzinę-dwie? (tak z 4 pakiety to trzeba chyba mieć minimum). A jak masz kupić 4 to już przesyłka się pojawia, groźba cła i vatu... a jak vat doliczysz, to tatu kupisz na allegro za tą samą cenę brutto i masz na