Wpis z mikrobloga

Rok temu oblalam matmę na maturze. Zawzielam sie i przez caly ostatni rok chodziłam na korepetycje do nauczycielki z liceum. Placilam za to miesięcznie 200 zl z kazdej swojej wyplaty. Poswiecalam na to swój czas mimo ze nie bylo to latwe bo w pracy dostajemy grafik tylko na tydzień do przodu. Jednak regularnie chodziłam na zajecia. Myślałam zedalam z siebie wszystko ze tym razem się uda... Tak bardzo chciałam pójść na psychologie. Nie jest mi pisane. Jestem tak wsciekla,plakac mi sie chce.. Dlaczego nie potrafię zdać jednego przedmiotu?! Poddaje sie. #matura #przegryw
  • 146
@Tudor no przeciez to zarzutka jest, nowy na wykopie jestes? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdawalnosc matmy o ile pamietam jest powyzej 80%. Z tymi rozowymi bym sie nie zapedzal w tym temacie...
@Martuchna69: Po pierwsze to naprawdę dziwne że przez rok nie ogarnęłaś matmy nawet na 30%, nie lepiej uczyć sie samodzielnie skoro korki nic Ci nie dają? Rób zadania, jak nie znasz odpowiedzi to na tyle ćwiczeń są odpowiedzi i próbuj dojść jak do tego doszło że jest taki wynik na wszystkie sposoby, mi to pomagało w fizyce XX lat temu, w 1 klasie byłem zagrożony, a potem maturę z fizyki zdałem
@Martuchna69: mnie to wcale nie dziwi. Dużo pomagałem z matmą ludziom i zdarzają się osoby - wcale nie takie głupie - które z tym przedmiotem mają olbrzymi problem. I mam pewne podejrzenie, dlaczego.

Moim zdaniem, musisz zmienić swoje podejście. Matematyka to nie biologia, geografia ani historia, gdzie wystarczy coś wykuć lub wymyślić "na czuja". Nie ucz się wzorów, nie rób miliarda zadań. Musisz wszystko po kolei zrozumieć, tak, aby potrafić wytłumaczyć
@Martuchna69: trafiłaś na złą nauczycielkę ale z drugiej strony świat to jest jedna wielka bańka, w której każdy człowiek miesza z innym człowiekiem swój oddech, miesza z większością napotkanych ludzi swoje myśli skąd wiesz, że podświadomie to że mogłabyś zostać psychologiem nie wpływa na Twoją przyszłość? Ludzie robią podświadomie masę rzeczy, może to że chcesz być psychologiem blokuje Cię,tak bo wiesz jaki to ciężki zawód. Rozumienie ludzi jest nieprzyjemne (w pewnym