Wpis z mikrobloga

Rok temu oblalam matmę na maturze. Zawzielam sie i przez caly ostatni rok chodziłam na korepetycje do nauczycielki z liceum. Placilam za to miesięcznie 200 zl z kazdej swojej wyplaty. Poswiecalam na to swój czas mimo ze nie bylo to latwe bo w pracy dostajemy grafik tylko na tydzień do przodu. Jednak regularnie chodziłam na zajecia. Myślałam zedalam z siebie wszystko ze tym razem się uda... Tak bardzo chciałam pójść na psychologie. Nie jest mi pisane. Jestem tak wsciekla,plakac mi sie chce.. Dlaczego nie potrafię zdać jednego przedmiotu?! Poddaje sie. #matura #przegryw
  • 146
@atestowanie2 nie, zależy jak na to patrzeć, najwyżej do bardzo niskiego poziomu, zależy czy inne sporty uprawiałeś i inne takie czynniki, ale - ktoś świetnie grający w koszykówkę nie musi być geniuszem. W mojej skromnej opinii zdolności matematyczne nie równają się inteligencji, inteligencja pewnie w jakimś stopniu wpływa na nie, ale nie jest im równoznaczna. A zdolności matematyczne to tego sortu zdolności jak zdolności do sportów, zdolności do pisania, charyzmatycznego mówienia, śpiewania,
A zdolności matematyczne to tego sortu zdolności jak zdolności do sportów, zdolności do pisania, charyzmatycznego mówienia, śpiewania, malowania, zapamiętywania itp.. Tak mi się wydaje.


@acowarddiesathousandtimes: Masz rację, nie każdy ma zdolności do matematyki i zdolność do matematyki nie równa się inteligencji. Tylko, że do zdania podstawowej matury z matematyki na 30% nie potrzeba prawie żadnych zdolności matematycznych. Zadania na maturze są co roku tego samego typu (bo inne nie mogą być,