Wpis z mikrobloga

@zasypiam: 20 tys euro netto to 100 tys zł. Nie wiem czy to taki procent mały.
A co z vatem przy leasingu? Przecież koniec końców go odliczysz (choć o vacie wiem tyle, ze jest bo z prawa podatkowego jestem noga okrutna xd)
@globalgsmtm: @Celinka95: W top 20 rejestrownych nowych aut w Polsce z jakiegokolwiek okresu (czy to miesiąc czy np. rok) nie ma ani jednego auta powyżej 20k euro netto.
Prawo mamy takie, że w koszta możesz wrzucić tylko auto do 20 tys euro. Nawet jak kupujesz samochód za 100 tys euro za gotówkę to w kosztach DG odliczasz tylko 20 tys euro (i to jeszcze amortyzowane na 5 lat)
Ratę leasingową
@Celinka95: @globalgsmtm: Ogólnie biorąc w leasingu to około 10% ceny auta się dopłaca. Oczywiście są też mega korzystne leasingi np. w renault ostatnio w salonie zaproponowano mi tylko 2%, ale wtedy musisz i tak na starcie 50% wpłacić i spłacić auto w 2 lata, więc gotówki i tak sporo potrzeba. Do tego auto w leasingu nie jest Twoje i leasingodawca narzuca Ci różne rzeczy np. MUSISZ mieć AC itd. Były
sąsiad kupił jakiś czas temu Cayenne 2005 rok za 27 tysięcy. Dzisiaj dostaniesz takiego za 20. Marka premium cena jak za kilkuletni kompakt


@Marq91: myślałem, że trolujesz i aż sprawdziłem ceny na allegro i mnie zaskoczyło faktycznie jakiegoś starocia z lewym przebiegiem da się dostać poniżej 30k.
typowymi atrybutami nowobogackiego polaka zastaw sie a postaw sie to najczesniej brane na leasing mercedesy (bo jednak bogactwo to wzgledna rzecz) oraz BMW X6, creme de la creme korposzczura w new balancach xD


@Kazach_z_Almaty:

Ja #!$%@? xD, ktoś chce mieć auto na które go stać, a Ty szufladkujesz go od razu jako nowobogackiego

: Wydaje mi się ze bardziej na to miano zasługuje Cayenne. Można je kupić za przysłowiowe grosze


@
@wuju84: sąsiad kupił jakiś czas temu Cayenne 2005 rok za 27 tysięcy. Dzisiaj dostaniesz takiego za 20. Marka premium cena jak za kilkuletni kompakt


Ale pewnie jak się coś wysra, to naprawa drugie tyle.