Wpis z mikrobloga

Postawiłem projekt zenda na vagrancie, ale po odpaleniu strony dostałem 500. W żadnym logu nie było żadnego błędu, więc włączyłem wyświetlanie błędów w php.ini włączając errorreporting, displayerrors i displaystartuperrors;

Teraz nie mam żadnych logów, strona jest biała i kompletnie pusta i dostaję 200 :]

Jakieś pomysły co mogę z tym zrobić? Nie mam bladego pojęcia co jest nie tak, na normalnym ubuntu wszystko działa, tutaj leży i nie daje żadnej informacji co poszło źle.

#zend #php #programowanie #webdev #vagrant
  • 12
@spike200: po pierwsze, sprawdź w logach. Po drugie, zaloguj się na vagrancie i sprawdź, co ci pobierze wget localhost, bo może problem jest w konfiguracji vagranta.
Z jakiego boxa korzystasz?
@singollo: Logi są puste, w tym problem, ani śladu po jakimkolwiek błędzie. Wget czeka bardzo długo na odpowiedź (ok minuty) poczym pobiera zupełnie pusty plik index.html. Nie ma index.html w tym projekcie, jest tylko index.php

Edit. Swoją drogą ja mogę wywołać jakiś błąd, np. podając błędną nazwę użytkownika bazy lub coś podobnego i wszystko wyświetla się ładnie. Po prostu jak nie ma już błędów, to jest pusta strona i żadnej informacji
@singollo: lol tak, wszystko stoi, mysql, apache, php5.6. Wszystko działa z osobna, moge uruchomić też uruchomić jakąś stronę inną niż ten projekt. Po prostu tylko on się wysypuje i nie mogę się dowiedzieć dlaczego.
@spike200: normalna rzecz w zejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a spróbowałeś wejść na inne url? W zendzie zreszta jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zwykle o cache. Może brak uprawnień do katalogów dla Apache?

Kolejna rzecz: gdzie postawiłeś projekt? Mam nadzieje, ze katalog domowy. Druga rzecz: są czasem problemy, gdy masz szyfrowany dysk wraz z katalogiem home. Inna sprawa: co ci zwraca podejrzanego Vagrant? Może
@JablkowyAndroid: Wszystko ładnie się instalowało, vagrant i jego ustawienia były spoko. Problemem okazały się dwie rzeczy:

W tym projekcie nie ma configa development, zmieniłem APPLICATION_ENV z development na local.

Dodatkowo, brakowało php-intl. Sprawdziłem wszystkie zależności jakie może mieć zend i zainstalowałem, brakowało tylko tego.

Nie mam pojęcia dlaczego nie wyrzucało mi żadnego błędu, to był zupełny fart.

W sumie nie wiem gdzie dokładnie leżał problem, ale jeśli jest development lub nie