Wpis z mikrobloga

Mircy spod tagu #motoryzacja - przymierzam sie do zakupu #mazda6 II GH 2.0 benzyna. Dotychczasowe drogie inwestycje i konserwacje mojego diesla ukierunkowaly mnie tylko i wyłącznie na silnik benzynowy. Podobno ten 2.0 mzr jest niezawodny, ale boję sie tej legendarnej rdzy. Jak to jest z drugą generacja? Ktos ma i sie wypowie? Co jeszcze jest warte rozwazenia w tym przedziale cenowym?

#mazda #mazda6 #motoryzacja #samochody #januszemotoryzacji
  • 18
@ZapoznanyZregulaminem: nie kupuj mazdy 6 gnije to na potęgę. Smród zgniłej blachy się jeszcze ciągnie za tym autem od modelu 626 które 6 zastąpiła. Moja teoria na temat tych aut jest taka,że mazda nie mająca żadnej fabryki w europie pakuje te auta w kontenery i na statek. I taki statek płynie do europy przeszło 3 miechy. Wtedy też od bryzy morskiej blacha dostaje w dupę. Tu jeszcze filmik na temat mazdy
@trzaichlac69: Nie no, akurat teorię z bryzą morską traktujmy raczej jako żart bo jest to fizycznie niemożliwe. Wiem, że blacha w I generacji to spory problem. Natomiast mnie interesuje II generacja która teoretycznie (przynajmniej bazując na opiniach na forach Mazdy) jest zabezpieczona o wiele lepiej. Do tej pory miałem do czynienia z dwoma dieslami Opla i Renault. Tragedia, szczególnie w przypadku Opla. Zakres napraw był tak duży, że pluje sobie w
@ZapoznanyZregulaminem: Ja jak ze szwagrem obejrzałem w pół roku w 2k15 roku 12 sztuk. Muszę osobiście stwierdzić, że nie jest lepiej. Zaznaczam, że oglądaliśmy tylko przed lifty. Wydech to nie wiem z czego oni robią, ale to żadna nie miała nie łatanego. W każdej znaleźliśmy chociażby małą dziurkę spawaną. Nadkola to kolejna słaba pozycja. Bez zmiany mogę rzecz. Wydaje mi się, że 5 lat to taka granica. Dodam, że z tych
@trzaichlac69: Eeee coś namieszałeś :P Model do 2009r włącznie - Mazda posiada silnik 2.0 147KM (wtrysk pośredni), od 2010 mamy 2.0 155KM (wtrysk bezpośredni). Do 2009r wrzucasz sekwencje (Vgen) i latasz jak chcesz, Pb tylko na rozruch, potem samo LPG bez dotrysku, instalka ok 3k. Od 2010r do końca ery GH (FL), w 2.0 jest wtrysk bezpośredni i wtedy można wrzucić instalkę która właśnie będzie jednocześnie pobierać w trakcie jazdy LPG
@unimog: No myślałem, że wszystkie Mazdy 6 II generacji miały wtrysk bezpośredni. Instalacje też widzę potaniały. 2 lata temu jak interesowaliśmy się tym ze szwagrem to 2k więcej ta instalacja gazowa kosztowała. Jednak temat tego autka odpadł ze względu właśnie na postępującą strasznie szybko korozje. Może też nam dane było oglądać same takie ulepy przytargane zza zachodniej granicy.
@trzaichlac69: Hmm, z 3 lata temu zakładałem prawie identyczną jak teraz instalacje do 323f bj, ceny były identyczne :P Zapłaciłem wtedy z 400zł mniej, bo podzespoły były do 100KM, a teraz do 150KM. M
Może jak szukałeś, to pytałeś o instalacje do wtrysku bezpośredniego :)
@unimog: Pewnie tak było byłem święcie przekonany, że wszystkie mazdy 6 II generacji są na wtrysku bezpośrednim. Teraz okazuje się, że nie. Okazuje się wszystkie przedliftowe go nie posiadają. Koniec końców szwagier zakupił auto z bezpośrednim wtryskiem i założył tam instalacje gazową. On jak gdyby kupując auto pogodził się z tym, że troszeczkę dłużej będzie mu się zwracać ta inwestycja.
@trzaichlac69: A jak teraz, z upływem czasu, wygląda użytkowanie takiego auta? Tylko serwis, czy pojawiły się jakieś usterki? Niby nie jest to najnowsza technologia, ale chyba potrafi odstraszyć choćby tym spalaniem dwóch paliw na raz.
@unimog: Szwagier z siostrą mieszka po drugiej stronie kraju. Mam bardzo sporadyczny kontakt przy okazji właściwie tylko świąt i jak do tej pory nie narzekał na większe usterki. Może mu strach się przyznać. Jeśli jednak toczy wszystko się bez większych usterek to minusem takiej opcji jest to, że taka instalacja się nie zwróci tak szybko jak wcześniejsze generacje gazu. Ja osobiście go odwodziłem od zakupu auta z wtryskiem bezpośrednim, a przynajmniej
@ZapoznanyZregulaminem: kumpel pare miesięcy temu kupił nową mazdę 6 i nachwalić się nie może, zresztą kilka razy z nim jedziłem i wrażena super, on wcześniej też miał jakąś mazdę i dlatego też się zdecydował znów na zakup samochodu tej marki, nic o rdzy we wcześniejszym aucie nie wspominał