Wpis z mikrobloga

Ehh, mireczki, smutłem.

Widziałem na r/AskReddit dyskusję o popularnych złych metodach wychowawczych. Pojawiały się oczywiście rzeczy typu urządzanie kłótni przy dziecku albo nie przyznawanie się przed nim do błędu jak się coś zawali.

Co mnie zaskoczyło to jednak to, że kompletnie nic nie było o biciu dzieci.

Wygląda na to, że między wypokiem a redditem jest taka przepaść cywilizacyjna, że na tym drugim nikt nawet nie uważa bicia dzieci za jakąś metodę wychowawczą w ogóle, złą czy dobrą, to po prostu jest przemoc, znęcanie się i patologia.

#reddit #wychowanie #dzieci #rodzicielstwo #rodzina #neuropa
  • 60
  • Odpowiedz
@JohnMarkII: Na wykopie nie tylko JEST o biciu dzieci, zjawisko jest tu bardzo często popierane. "No bo patrzcie, mnie rodzice bili i wyrosłem na takiego porządnego człowieka."

Jeśli chodzi o inne rzeczy z tego tematu to zaglądnij sobie, podlinkowałem wyżej. Innymi celnymi uwagami jakie się tam pojawiły było na przykład to, że dziecko nie jest twoim klonem i będzie mieć swoje życie i podejmować inne decyzje niż ty w jego wieku.
  • Odpowiedz
@Kraker245 dzięki Ci Panie, że nie jest klonem. :-) Hm, to chyba trolle muszą być, a propos tego bicia. Mnie się oberwało kilka razy, no, kilkanaście pewnie, ale nie zauważam, żeby to miało pozytywny wpływ na cokolwiek. W zasadzie to na swoim własnym przykładzie stwierdzam, że to co najmniej bezowocne. Zdecydowanie lepiej zastosować inne metody. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
Wygląda na to, że między wypokiem a redditem jest taka przepaść cywilizacyjna, że na tym drugim nikt nawet nie uważa bicia dzieci za jakąś metodę wychowawczą w ogóle, złą czy dobrą, to po prostu jest przemoc, znęcanie się i patologia.


@Kraker245: ale to już sobie dośpiewałeś sam… Całkiem możliwe jest zupełnie inne wytłumaczenie — że nie dość, że jest to uważane za metodę wychowawczą, to konsensus jest taki, że to jest
  • Odpowiedz
co do której wciąż nie ma wystarczających przesłanek o szkodliwości.


@Althorion: Ale proszę mi tu nie trollować pod moimi wpisami, a przynajmniej nie w taki oczywisty sposób

http://www.apa.org/monitor/2012/04/spanking.aspx

A growing body of research has shown that spanking and other forms of physical discipline can pose serious risks to children, but many parents aren’t hearing the message.


“It’s a very controversial area even though the research is extremely telling and very clear
  • Odpowiedz
@Kraker245: nie każdy, kto się z Tobą nie zgadza, jest trollem, a tamte badania nie pokazują tego, co by APA chciała, żeby pokazały. A co pokazują? Korelację między karami fizycznymi a problemami z dzieckiem (którą równie dobrze, jak nie lepiej, tłumaczy to, że dzieci niegrzeczne są bite częściej). Co więcej, udowodniona jest krótkoterminowa skuteczność dotkliwych kar, w tym fizycznych — możesz o tym przeczytać w Twoim artykule:

Physical punishment can
  • Odpowiedz
Physical punishment can work momentarily to stop problematic behavior because children are afraid of being hit


@Althorion: I to oznacza, że dziecko nie zrozumie swojego błędu i dlaczego nie powinno tak robić, tylko zrozumie że nie opłaca się tego robić bo się dostanie po dupie. Gdy przy dziecku już nie będzie rodzica który może zlać pasem, ustaną przesłanki dla których nie miałoby się źle zachowywać.

Nie masz za nic wystarczających przesłanek
  • Odpowiedz
@Kraker245: to ja moze opowiem taka anegdotke.
w zeszlym roku moj kolega(zreszta wykopek, pozdrawiam cie bartku) robil sobie male tournee podroznicze, o ktorym marzyl. ale nie mogl wczesniej, bo to brak kasy, bo to brak czasu z powodu pracbazy. w koncu udalo mu sie pogodzic obie sprawy i ruszyl.
byl glownie w azji, i w singapurze wsiadal na samolot do indii. byl mega nahajpowany poprzednimi krajami i indiami ktore zawsze go
  • Odpowiedz
@Kraker245:

I to oznacza, że dziecko nie zrozumie swojego błędu i dlaczego nie powinno tak robić, tylko zrozumie że nie opłaca się tego robić bo się dostanie po dupie.

Ale tu już zaczynasz opiniować, a nie odnosić się do samej skuteczności. A że opinie są subiektywne, skuteczność (lub bezskuteczność) obiektywna; to nie masz się za bardzo co dziwić, że można myśleć inaczej.

Gdy przy dziecku już nie będzie rodzica który może
  • Odpowiedz
@Kraker245: czego oczekiwałeś po Januszogrodzie jakim jest wykop? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Temat wolnego dnia/poranka? Najazd na jakiegoś gościa z yt występującego w TVN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz