Wpis z mikrobloga

Wiele firm usilnie próbuje mnie zatrzymać w Polsce, nie zdają sobie jednak sprawy z tego jakie stawki otrzymuje u siebie w USA i rzucają mi jakimiś pseudo-świetnymi ofertami, a że to oni i tak specjalnie mnie traktują oferując mi taką a nie inną, i bang, 8000zł/msc, inna firma, 7900+ auto służbowe (Ford Fiesta 2009 XD), znów inna, dadzą spokojnie 12 000 miesięcznie, ale w systemie pracy bez weekendów wolnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale to co się dzisiaj stało przerosło moje oczekiwania, dzwoni do mnie miły Pan, mówi, że spełniam ich wszystkie wymagania i jestem po prostu boską kandydatką i oni bardzo chcieliby bym przyszła na rozmowę, ja mówię ok i tak dziś nic nie robię, to sobie przyjadę porozmawiać. Przyjeżdżam, rozmawiamy, patrzy na moje portfolio, zdumiony czyta, czyta. W końcu mówi

No wie Pani co Pani Nodio? Tak jak mówiłem, wszystko czego oczekujemy jest Pani w stanie spełnić, ba, nawet ma Pani umiejętności, których na tym stanowisku nie oczekujemy, ale będą naprawdę wielkim atutem


Po tym zaczyna wymieniać co to mnie na tym stanowisku nie czeka, że klimatyzowane biuro, że całodobowy dostęp do studia, że elastyczny grafik i są w stanie mi zaoferować uwaga

32 000zł/miesiąc ()

Tak jak pracuje za granicą i takie dostaje pieniądze to jest okay, ale żeby w Polsce? Tu, gdzie panuje wyzysk i nikt nikogo nie szanuje? Tu gdzie każdy każdego dyma na jakiejś odkurzacze? #pdk xD

Mega mnie zaskoczyli, jakoś tak milej mi się dzień zaczął wiedząc, że Polskie firmy zaczynają płacić swoim pracownikom naprawdę dobre pensje, tak trzymać rodaki! ʕʔ


#polska #pracbaza #truestory #dziendobry i takie też troche #pokazmorde
N.....a - Wiele firm usilnie próbuje mnie zatrzymać w Polsce, nie zdają sobie jednak ...

źródło: comment_MFOBPnRoP2BLDYDyegyigy5tLHYcBdqb.jpg

Pobierz
  • 282
  • Odpowiedz
ten zjeb mitoman juz nie raz tutaj agresywne komentarze wstawiał, riposty takie ze w pięty każdemu szły. jak #!$%@? t okobieta
  • Odpowiedz
@Nodia: znam tą branże i pokolei:
1 - na etacie na tym stanowisku można zarobić kilkanaście tysięcy, ale nikt w Polsce 30 nie zaproponuje.
2 - na takim stanowisku nikt nie da Ci służbowego auta, bo nie jest Ci potrzebne do siedzenia przed komputerem
3 - w Polsce 20-30 tysięcy są w stanie wyciągnąć miesięczne najlepsi kierownicy produkcji i producenci, ale tylko najlepsi i na pewno nie ludzie od VFX. Niewielka część producentów oprócz zarabiania na produkcji filmu zarabia jeszcze na samym filmie. To brzmi jak masło maślane, jak coś, to mogę to dokładniej wytłumaczyć.
4 - do założenia takiej firmy w Polsce potrzebne są przede wszystkim umiejętności, cały sprzęt, oprogramowanie, wynajem lokalu na rok i tego typu koszty mogła byś opłacić ze swoich rzekomych dwumiesięczne gdy zarobków.
5 - W tak młodym wieku nie jesteś w stanie mieć za sobą tak wiele produkcji, chyba, że to nie są filmy, tylko reklamy maści na ból dupy. Ale mówiłaś
  • Odpowiedz
@Zileonka: no i napisała, że nad 7 sekundowym spotem może siedzieć nawet dwa dni - a robi niby w afterze i elementy w 3d - a 2 dni często to wcale nie takie "nawet"
  • Odpowiedz