Wpis z mikrobloga

Siemanko, doradźcie proszę w dziedzinie suplementów na siłownie. Mam 30lat 183 cm wzrostu 91kg waga. W pracy za niewielką dopłatą otrzymaliśmy karty sport i chciałbym trochę poćwiczyć. Jako, że jakies 5-7 lat temu ćwiczyłem, sam temat ćwiczeń nie jest mi obcy, lecz chciałbym porady co do zakupu jakichś odżywek. Dobrze byłoby zrzucić trochę zbędnych kg, które zrobiły się głównie na brzuchu. Raczej pierwszy miesiąc albo i więcej będzie ogolnorozwojowy aby te flaki trochę stwardnialy :) polećcie więc co zakupić... Jakaś kreatyna... Jakieś biało też by się jednak przydało...Dzięki!
#silownia #mikrokoksy #suplementy #odzywianie #odzywki
  • 9
@Azzek: jeśli dopiero zaczynasz to bez sensu się ładować w jakiekolwiek suplementy... Ciągle krąży jakaś chora idea że jak idziesz na siłownię to musisz kupić tonę odżywek, gówno prawda, poćwicz z 2-3 miesiące jak Ci się spodoba to wtedy możesz wrzucić kreatynę, wszystko inne to UZUPELNIENIE DIETY
@Azzek: kretę i białko możesz kupić. Ale najważniejsze, żebyś żarł odpowiednio, bo żadne suple nie dadzą Ci nic, jak diety nie przypniesz chociaż mniej więcej
via Android
  • 0
@brtk122 cholera.. lubię dobrze zjeść ;) ale zależy mi aby jakiś efekt tej siłowni był... więc z jedzeniem porządek też muszę zrobić. Dodatkowo jeszcze Raz w tygodniu w piłkę gram - dobrze mi i to służy przy pracy biurowej.
@Azzek: no to super, że biegasz za piłką, no ale rozumiem, że planujesz zrzucić troszkę tłuszczyku, tak? Wobec tego musisz redukować, czyli być na ujemnym bilansie kalorycznym :) A to się robi w kuchni, bo łatwiej nie zjeść pączka 400kcal niż go potem spalić :P
via Android
  • 0
@brtk122 wiesz, tu i ówdzie trochę byłoby spaść ... Jakiś tam gruby nie jestem, raczej chce trochę te sflaczałe mięśnie zbić. A ujemny bilans jest jasna sprawa....;)
@Azzek kreatyne możesz śmiało brać, przynosi efekty, jest bardzo tania i z jedzenia nie dostarczysz odpowiedniej ilości która może się przydać do regeneracji.
Białko jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć z jedzenia lub jeśli jesteś na redukcji i nie chcesz przekraczać kalorii weedy jedno albo dwa np.
Omega 3 mozesz dorzucić jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć z diety.
Magnez jeśli nie dostarczasz z diety a robisz np redukcję i masz niedobór.