Wpis z mikrobloga

Do siostry przyjechała z wymiany Francuzka (nie murzyn, nie arab, ku mojemu zaskoczeniu).
W każdym razie chciałam być miła i gościnna, a że z francuskiego ja to tylko "merci" i "merde" poszłam i zaczęłam coś gadać po angielsku, wiecie, hej jestem starszą siostrą, jak tam lot, jak tam dzień, blabla, słowotok.
A ona stoi i nic mówi.
Bo nie zna angielskiego.
Nie wiem kto był bardziej zażenowany, ja czy ona.
Wróciłam do piwnicy.
#gownowpis
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biuna: Kuzyn z Fracji też nie ogarnia czemu tam się tak nie uczą angielskiego i dziwi się też jak można np seriale oglądać z francuskim dubbingiem. On sam ma w sobie sporo polskiej krwi, to się nauczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AndresIniesta: widze kolejny oswiecony neuropek ( ͡° ͜ʖ ͡°) brat byl we francji - 1/3 ludzi mijanych na ulicy to nieeuropejczycy a przy obecnej polityce UE zdziwienie ze na wymiane nie przyjechal takowy jest nie na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym wiem ze lewica cannot into matma ale wysil sie i pomysl skoro przecietny europejczyk ma 1-2 dzieci a imigrant
  • Odpowiedz
@Mikizord: Gardzą dlatego, że są post imperialistycznym państwem który konkurował z Anglią. Ogólnie rzecz ujmując, ich język ma być tym najważniejszym i nie przyjmują lub nie chcą przyjąć do wiadomości, że angielski przyjął się lepiej na całym świecie
  • Odpowiedz
@biuna: Ja kiedyś pewnemu Niemcowi musiałem wytłumaczyć co na jego podjeździe robi 7 metrowy Sprinter, tona antyków i koparka która rozorała mu kawałek trawnika. 3 minuty mu tłumaczyłem, po czym z niebywałym spokojem Niemiaszek oznajmił mi że nie zrozumiał ani jednego słowa bo nie umie po angielsku. Prawie tam padłem _
  • Odpowiedz
@biuna juz kiedys chcialem o tym napisac...
Francuzi z reguły nie znaja angielskiego
U nas prawie kazdy młody zna angielski u nich całkowicie na odwrót...
Strasznie mnie to irytuje chociazby w grach...
  • Odpowiedz
@Naxster

W sumie podobnie jak niektórzy Polacy, jak ktoś nie rozumie po polsku to na pewno zrozumie po wolnemu i wyraźnemu polskiemu.

Polak bedzie raczej probowal po angielsku, niemiecku, rosyjsku, nawet jesli ostatni raz uzywal ich w szkole X lat temu. Jak potężny zasob 200 losowych slowek przestaje mu wystarczac, to migi/rysunki wchodza w gre.
Mlodzi to już w ogóle odpala sobie google translatora i dadza rade z Chinczykiem sie dogadac.
  • Odpowiedz
@AndresIniesta: w sensie, ze we Francji murzyni i arabowie to maly odsetek ludnosci, czy ze osoba z wymiany = osoba dbajaca o wyksztalcenie i poznajaca inne kultury w sposob naturalny, wiec to bylo jasne, ze nie arab?
  • Odpowiedz
@biuna Miałem w domu przez kilka dni 5 Francuzów, w różnych dniach (na początku 1 chłopak, rok później 4 dziewczyny), nikt tam prawie nie mówił po angielsku. San też w Francji byłem, powiem tylko ze #!$%@?
  • Odpowiedz
@biuna: Francuzi myślą, że są w centrum wrzechświata i mają gdzieś inne języki. Kumpel który mieszka we Francji już bardzo długo i język zna perfekt w sklepach czy gdzie indziej mówi do nich po polsku. A niech się żabojady męczą i wkurzają :)
  • Odpowiedz