Wpis z mikrobloga

Witam Mirki
Ostatnio w firmie w której pracuje zostały przeprowadzone szkolenia dofinansowane z krajowego funduszu szkoleń w 80 procentach a 20 procent zapłacił pracodawca. Oczywiście nie obeszło się bez lojalki na 3 lata.
Pytanie ile będę musiał zwrócić pieniędzy jak zwolnię się z pracy. Powiedzmy że po jakimś. Wiem że to maleje proporcjonalnie do przepracowanych dni ale nie o to chodzi nie bierzmy tego pod uwagę.
100 procent czy tylko 20 dla pracodawcy?
#prawo #kodekspracy #pracbaza #praca #szkolenia #dofinansowania #dofinansowanie #kfs #krajowyfunduszszkolen #lojalka
  • 5
@ZidaneNS: masz w lojalce, że musisz zwrócić poniesione przez pracodawcę koszty? czyli jak 80% poszło z KFS to tylko 20% kosztów poniósł pracodawca i tyle powinieneś zwrócić. Wg. mnie nie ma prawa żądać zwrotu całości.
@ZidaneNS: przepraszam, faktycznie, jest tylko umowa z pracodawcą. Z przykładowej umowy wynika, że w całość podlega zwrotowi. Lepiej gdybyś zadzwonił do PUP i zapytał jak to wygląda z ich strony. Ja nie spotkałem się z sytuacją, że był wymagany zwrot a tym bardziej lojalka (u nas był limit chyba 8 tyś. za szkolenia bez lojalki)