Wpis z mikrobloga

Jakie obciążenie stosujecie do treningów #kalistenika #streetworkout ?
Zastanawiam się nad kamizelką, która wydaje się być najwygodniejsza - chociaż to jedna z droższych opcji. Myślałem też nad pasem i wieszaniem obciążenia.
Polecicie coś konkretnego?
Pierwsza kamizelka z brzegu http://bushido-sport.pl/product-pol-111-KAMIZELKA-OBCIAZENIOWA-Z-OBCIAZENIEM-1-36-KG.html#component_projector_opinions
A może zamiast ciężarów, po prostu utrudniacie ćwiczenia?

#mikrokoksy
  • 21
  • Odpowiedz
Ja stosuje kamizelkę Tigna. Ale niemal każda jest taka sama. Jednak do podciągania, dipów i pompek wystarczy plecak z workami piasku. Jak coś więcej, to jednak kamizelka będzie mniej się zsuwać chociaż też trzeba dobrze dociągnąć rzepem i paskami, bo lubi się przekręcić i jest niewygodnie. @Sandman:
  • Odpowiedz
@Sandman: No przecież najwygodniej robić takie ćwiczenia jak dipy, podciąganie z łańcuchem i talerzami.


@Twinkle: Preferuję ibwody, a łańcuch to jednak jest trochę kombinacji. Ale to tylko moje gdybanie, bo jeszcze nie cwiczyłem z obciążeniem.
  • Odpowiedz
@Mirek_z_Mirkowa: plecak jest najgorszym rozwiazaniem, gdyz ciagnie cialo do tylu przez to w znaczacy sposob wplywa na technike. Tor ruchu ciala staje sie mniej naturalny. @Sandman: podwieszanie ciezaru do pasa jest chyba najbardziej praktyczne i "najzdrowszym" rozwiazaniem.
  • Odpowiedz
@Twinkle: kalistenika to cwiczenie z wlasnym ciezarem cwiczenia, wiec to co op chce robic to najzwyklejszy trening silowy ( ) @Sandman: idac z dupech kali powinienes wynierac coraz ciezsze waianty: L hang pozniej V hang; warianty jednoracz z roznym ustawieniem chwytu itp itd. Serio mozna tymi wariantami zajebiscie sile budowac i trzaskac pozniej planche frontlevery itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hornysausage utrudniam w sposób przez Ciebie opisany. Ciężary są jednak najłatwiejszym utrudnieniem. Praktycznym i skalowalnym. Nieco łamię ducha kalisteniki zbliżając go do zwykłego siłowego, ale patrz wyżej :)
Co do wariantów to ma się rozumiec. Podciagam szeroko, wąsko, nad i pod, czasem jakies archery, typewritter czy głową na jedną i drugą stronę. Chce jednak zmniejszyc ilość powtórzeń kosztem teudności żeby skrócić trening.
  • Odpowiedz
@Sandman: Polecam kettlebell 20kg z którym możesz się podciągać bez pasa czy łańcucha zwyczajnie chwytając stopą i robić pompki kładąc na plecach. Przy okazji będziesz mógł robić nim barki i wahadło ;)
  • Odpowiedz
@Sandman: rozumiem. Widze ze calkiem zielony nie jestes, a podszedlem bardziej jak do osoby ktora zaczyna (takie pytanie zadales ( ) ). Dodawaj obciazenie w takim razie jak najbadziej. Od siebie polecam do pasa lub trzymanie czegos stopami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sandman: ja uzywam jakiegos najtanszego pasa do martwego ( )( ͡° ͜ʖ ͡°) plus lancuch z obi z klamerka. 70 kg utrzymuje, wiecej jeszcze nie sprawdzalem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sandman: rozumiem. Widze ze calkiem zielony nie jestes, a podszedlem bardziej jak do osoby ktora zaczyna (takie pytanie zadales ( ) ). Dodawaj obciazenie w takim razie jak najbadziej. Od siebie polecam do pasa lub trzymanie czegos stopami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie pisałem chyba że zaczynam dopiero. W każdym razie to do tej pory czysta kali i się przedłużają trenongi. Poza
  • Odpowiedz