Wpis z mikrobloga

Dorabiam sobie jako recepcjonista w jednym z poznańskich hosteli i najbardziej wkurzające jest to, że sporo Ukraińców a także Rosjan nie mówi ani po polsku ani po angielsku, kompletnie nic. I przychodzą Ci tacy na recepcję i napierdzielają po ukraińsku albo rosyjsku jak do nativa z błogim przekonaniem, że Ty ich możesz całkowicie zrozumieć, bo przecież to też język słowiański. Mam wrażenie, że jeśli Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini mogą się wzajemnie porozumieć, to wzmacnia to w nich przekonanie, że z językiem polskim też tak jest. No ale kurde, no nie jest. (,)

#recepcja #pracbaza #ukraina #rosja #bialorus #rosyjski #polska #slowianie
  • 42
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: spotkalem w Egipcie Ukrainke, ktora pracowala przez rok w Krakowie w hotelu na recepcji. Zrezygnowala, bo jako animator zarabia o wiele lepiej.
Wiec: spotkalem nie-Polke, ktora pracowala w Polsce na recepcji. Tyle, ze widzialem ja w Egipcie :)
  • Odpowiedz
@papperlapp: a moze to nie rosjanie/bialorusini/ukraincy tylko nasi krajanie z podlasia no bo np weźmy #!$%@? takie podlasie.
Najmniej zaludnione miejsce w polsce, 50 os/km^2, wyobrażacie sobie to #!$%@?? na ślunsku jest 400os/km^2.
Jakieś #!$%@? zaciąganie, mówią po rusku, przysiegam przyjedzie taki do Poznania, to nie rozumiem co on do mnie mówi, wchodzi gdzieś i zaczyna:
Privjet, ja tu szto mialem zagladnąć bo pan psor mi kazał i jedzie dalej coś po rusku.
Zarobki #!$%@? jak na jakiejś białorusi, przecież tam kebab to luksusowe żarcie,a nie jakiś fastfood dla biedaków.
Wszędzie las, albo jakieś łąki, jak Ci się gdzieś tam samochód #!$%@?, to wieśniaki Cię prędzej poćwiartują
  • Odpowiedz
@void1984: a ty sobie pojedź na Ukrainę to zobaczysz a raczej usłyszysz co to jest niski poziom oraz, że nam o wiele bliżej do wspomnianych przez ciebie krajów skandynawskich i mimo, że u nas nie jest idealnie to jest bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@papperlapp pracowałem 9 miesięcy w jednym z warszawskich hosteli jakiś czas temu. Zaczynając byla w ekipie jedna ukrainka. Kończąc pracę, byłem jedynym polakiem w ekipie. I takto prawa z rosyjskojezycznymi. Oni sa święcie przekonani, ze to rosyjski jest językiem międzynarodowym i są bardzo zdziwieni jak dowiadują sie, że tak nie jest. A juz tragedia była wytłumaczyć, że muszą się wymeldowac bo weszli na następną dobę...
  • Odpowiedz
Byłem dwa lata temu w Maku w Mińsku, obsługa nie rozumiała słowa po angielsku, a młode dziewczyny tam pracowały. Musiałem palcem pokazywać na obrazek, co chcę zamówić.
  • Odpowiedz
a ty sobie pojedź na Ukrainę to zobaczysz a raczej usłyszysz co to jest niski poziom


@miki97: Byłem, gorzej niż w Polsce, choć z drugiej strony wśród młodych znalazłem wielu współpracowników znających angielski dobrze. Natomiast powyżej 40 lat znajomość jest żadna.

Uważam że jak równać to do najlepszych, a moje doświadczenie wskazuje na Skandynawię. Polski na tym samym poziomie co Skandynawii postawić nie mogę.
  • Odpowiedz
wg tego wskaznika jest callkiem niezle


@NieRozumiemIronii: Ich metodologia jest taka że w teście biorą udział ci którzy chcą.

EF EPI attempts to rank countries by the average level of English language skills amongst those adults who took the EF test.

The test takers were self-selected and no demographic information was collected
  • Odpowiedz
@benzdriver @papperlapp: : Akurat w wielu hostelach się już zatrudnia Ukraińców czy Białorusinów ze względu na dużą liczbę gości. A z tymi problemami z komunikacją to racja, więc potwierdzam słowa OP-a, do tego dochodzą fałszywe dane osobowe, złe numery kont bankowych, telefonów. Teraz to jeszcze pół biedy, ale kiedyś to był w ogóle cyrk jak robili rezerwacje tylko po to, żeby wizę dostać.
  • Odpowiedz
@papperlapp: meh, ostatnio blisko Twojego hostelu stałam w kolejce do kolorowej i obok mnie stał jakiś rusek, ciągle narzekał jakie te lody drogie (jakby ktoś mu kazał stać po nie w kolejce xD). Jak babka nakładała mu jego porcję, to on do niej po rosyjsku "wincyj, wincyj". Co za ludzie, nie do pomyślenia takie zachowanie...Dlatego też nigdy się się przyznaję, że mówię po rosyjsku i nie oferuję pomocy w tłumaczeniu,
  • Odpowiedz