Wpis z mikrobloga

@kcpi: Plus bo prawdziwe xD Jeszcze dobre jest to, że przeciętny Janusz / Grażyna / Sebastian / Karyna uważają, że jak coś jest naturalne - czyli nie zawiera ekhem ekhem "chemii", to jest zdrowe i można w--------ć ile wlezie, bo przecież ludzie z dziada pradziada jedli więc na pewno to jest dobre i zdrowe xD Swojska kiełbaska 60% tłuszczyku mniam mniam! W-------ę cały pęt i popiję naturalnym kompotem zawierającym 20
  • Odpowiedz
Może to zabrzmi nieco dziwnie, ale na święta zawsze mam przy sobie WPC.


@Khaine: Po co?;) Wielkanoc przecież to genialny czas dla tych co na diecie, jajka, pieczone mięso, pasztety. Wystarczy trochę ogaru (albo pomocy w kuchni), żeby nie musieć się zapychać prochem.
  • Odpowiedz
@Khaine akurat osobiście nigdy nie mam problemu z białkiem. Na święta zawsze jest dużo mięsa, więc po prostu to w--------m (wręcz za dużo, hehe), ale bez kartofli i chlebka, najwyżej się nie najem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A pęd na naturalne to chyba z zachodu przyszedł, ile widziałem dokumentów, gdzie zbulwersowany dziennikarz oburza się ile nienaturalnego cukru wszędzie i ile stewii przetworzonej, a nie zdrowej, naturalnej. K---a,
  • Odpowiedz
- dobrze jest dbać aby w każdym posiłku który jemy było białko


@Khaine: Jasne, ale po co zaraz niesmaczny proch?
A najlepiej syci połączenie tłuszczu z białkiem.
Pozdro znad jajka na miękko i własnoręcznie robionego pasztetu z gesiny:)
  • Odpowiedz
jak masz problem by się nasycić to warzyw więcej zacznij jeść.


@BojtaS: Warzywa też dają tylko krótkoterminowe rozwiązanie problemu, aż się ciało nie połapie, że nadal nie dostało tego co chce - zwykle chce właśnie białka z tego co wynika z mojego doświadczenia.

Jasne, ale po co zaraz niesmaczny proch?


@rdza: Po pierwsze - proch jest bardzo smaczny ( ͡º ͜ʖ͡º) Po drugie
  • Odpowiedz
@BojtaS: Tak. W moim przypadku przynajmniej. Dlatego, że szejk ma co najmniej 30-40 g białka a marchewa nie ma +-
wcale. Białko syci doskonale a białko + tłuszcz jeszcze lepiej. Kolejna sprawa, że białko niby dostarcza kalorii - ale także kosztuje organizm trochę pracy i energii aby je przetworzyć, więc nie jest to taka kaloria jak z tłuszczu czy węgli. Generalnie uważam, że gdyby ludzie dbali aby w każdym zjedzonym
  • Odpowiedz