Wpis z mikrobloga

WIELKI LEKSYKON ROBACTWA
nr.8 - Szerszeń groźny... Zwany też europejskim, ale to brzmi ciulowo.

W sumie to jeden z owadów, które są pokrzywdzone przez fatalny PR. Ta potężna osa(serio to jest osa) jest mniej groźna dla człowieka od pszczoły, czy też pospolitej osy co siedzi na pączkach w cukierni. Szerszeń nie produkuje miodu, a zamiast tego wpierdziela takie syfy jak wszelkie muchówki, kleszcze, komara pewnie też #!$%@? ze smakiem, korę z drzewek, owoce i niestety czasem też wszamie jakąś pszczółkę, ale to rzadko. Szerszenie z tego faktu mają jad przystosowany do zabijania owadów, a nie odganiania ssaków od ulu... To zasadnicza sprawa, bo dzięki temu nie potrzebuje dużej dawki toksyny, a ze względu na zawartość acetylocholiny, jego użądlenie boli... I w zasadzie to tyle, bo jeśli nie jesteś alergikiem, to możesz palca wsadzić do ich ulu i nie umrzesz na śmierć. Szerszenie są spoko. Słyszałem o jakimś facecie, co wytresował sobie szerszenia(naukowiec z Polski... Było w Trójce polskiego radia) i sobie ten lotny złodupiec przylatywał w określonej porze na obiadek. Więc nadaje się do tresury.
Co tu o nim więcej... Kij wie jaką on ma dokładnie rolę w ekosystemie, bo zależnie od biotopu albo jest zły, albo pożyteczny.
W smaku podobne do koników polnych, ale bardziej gorzkie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam: @Sofa @Oreczek_Maly
Tagi: #owady #leksykonrobactwa #podnoszepoziommirko #zwierzaczki #ciekawostki
Pobierz ProducentCO2 - WIELKI LEKSYKON ROBACTWA
nr.8 - Szerszeń groźny... Zwany też europejs...
źródło: comment_QElJUAiehllgpJLEVw2X9XumEFiIsolk.jpg
  • 15
@Producent_CO2: wytresowałem kiedyś pszczołę, przylatywała coś zjeść, chyba jakiś owoc, nie pamiętam. Za którymś razem przestawiłem to w inne miejsce to latała w kółko aż usiadła mi na monitorze :d wtedy jej to podsunąłem. Po kilku kolejnych razach już od razu na monitor siadała i czekała aż jej podsunę amciu :d potem przyleciała i sobie siedziała na kablach, taka puchata włochata miła