Wpis z mikrobloga

#retrocomputing #konsole #retroboat #yay #zonabijealewarto
Ależ mi się trafiło! :D Oryginalne podróbki #atari 2600 (nówki sztuki), występujące u nas pod wieloma wcieleniami ale te akurat były najbardziej popularne - Rambo. To pierwsza konsola, na której grałem, jeszcze na joystickach samoróbkach gdzie nie było drążka a dociskało się blaszki, żeby wykonać ruch w danym kierunku (89 lub 90 r.) Dwie sztuki jadą do mnie :-)

arti040 - #retrocomputing #konsole #retroboat #yay #żonabijealewarto
Ależ mi się tra...

źródło: comment_ZIhyrkOXYYEMamQWXUynqfskpzIBnUjl.jpg

Pobierz
  • 15
@arti040: nigdy nie zrozumiem fenomenu gier na te pierwsze konsole. Gry na takiego NESa, czy "późniejsze" 8 bitowce często są grywalne do tej pory, grafika często nadal ma swój urok, muzyka też jest przyjemna.
Konsole takie jak Atari 2600 koszmarnie się zestarzały: zerowa grywalnośći, grafika prosta jak konstrukcja cepa, dźwięki to jakieś buczenie.
Nie bardzo rozumiem jak nawet tu może działać efekt jakiejkolwiek nostalgii, daaawno temu widziałem takie atari 2600 i
fledgeling - @arti040: nigdy nie zrozumiem fenomenu gier na te pierwsze konsole. Gry ...
@fledgeling: Trzeba trochę poszukać bo trochę zalali rynek kiepskimi grami, ale niektóre okazują się nienajgorsze dopiero po zbadaniu instrukcji. Dobre było Keystone Kapers, River Raid, Montezuma's Revenge.