Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i potrzebuję porady. Chce położyć płytki na ścianie w kotłowni ale tam jest chyba jeszcze pomalowane w starym stylu białym wapnem i zakurzone. Trzeba najpierw pozbyć się tego wapna i brudu i później gruntować, czy można od razu grunt i płytki? Ściana po każdym kontakcie brudzi i sypie się jak studentki na Erasmusie.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #pytanie #heheszki #dziendobry #idiotabuduje #gownowpis
Pobierz z.....e - Mirki mam problem i potrzebuję porady. Chce położyć płytki na ścianie w kot...
źródło: comment_6MJD4QE9ynYYs57vFUgWyF931BsZ37O9.jpg
  • 9
@zarejestrowalemsie: musisz pozbyć się tej luźnej warstwy pyłu, czy to zmyjesz, czy zeskrobiesz zależy od Ciebie. Skrobać tylko w celu poprawienia przyczepności nie trzeba, na obecnych klejach można kleić nowa płytkę na starą czyli nawet na bardzo gładką powierzchnię.
@Alchemik88: Zrobię tak jak mówisz, a Mirku mam jeszcze jedno pytanko, wczoraj próbowałem oderwać listwę drewnianą wykończeniowa i była przyklejona jakimś na prawdę super zajebistym klejem. Robili to fachowcy ogólnobudowlani, jedyne co mogę powiedzieć to, to że zaschnięty jest koloru żółtego, twardy, nie plastyczny i był z takiej tuby w jakich sprzedaje się sylikon. Co to mogło być?